• پنجشنبه ۱۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-3680-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

با تعطیلات زمستانه سیل مسافران به سمت خوزستان گسیل می‌شود

رییس ستاد اجرایی خدمات سفر خوزستان با اشاره به هماهنگی با استانداران استان‎های جنوبی کشور برای ارائه طرح تعطیلات زمستانه به دولت گفت: در صورت تصویب این طرح از سوی دولت، افزایش چرخش ثروت در استان‎های جنوبی کشور از جمله خوزستان رخ خواهد داد چراکه سیل مسافران و گردشگران به سمت هوای معتدل جنوبی گسیل می‎شود.

به گزارش ایسنا ـ منطقه خوزستان، غلامرضا شریعتی در آئین تجلیل از دست‎اندرکاران ستاد اجرایی خدمات سفر و کاروان‎های راهیان نور استان در سال 97 که در محل استانداری خوزستان برگزار شد، با تأکید بر اهمیت ظرفیت‎های گردشگری و میراث فرهنگی در دنیا اظهار داشت: گردش مالی این حوزه در سطح جهان بر کسی پوشیده نیست و یکی از صنایع بسیار پیشرفته که باعث چرخش ثروت زیادی در دنیا می‎شود، گردشگری و میراث فرهنگی است. 
  
استاندار خوزستان عنوان کرد: به علت وجود قابلیت‎ها و پتانسیل‎هایی اعم از بنادر، صنایع و ذخایر عظیم نفت، گاز، فولاد و پتروشیمی، کشاورزی و آب‎های شیرین و روان به مقوله گردشگری در استان کمتر  توجه شده است. 

او با اشاره به وجود سه اثر ثبت جهانی در خوزستان، بر ایجاد توسعه پایدار گردشگری در استان تأکید کرد و افزود: باید تلاش کنیم تا استان را به شکل واقعی به داخلی‎ها و خارجی‎ها معرفی کنیم. 

رییس ستاد اجرایی خدمات سفر خوزستان با بیان این‎که در این راستا باید ظرفیت لازم برای پذیرش گردشگر را نیز ایجاد کنیم گفت: در حوزه نفت و صنعت همه محصولات و تولیدات به فروش می‎رسد و سرمایه بعد از انباشت توزیع می‎شود و شاید بر اساس عدالت توزیع نشود ولی در حوزه گردشگری چنین مشکلاتی نداریم. 

وی اضافه کرد: در حوزه گردشگری هرکس به اندازه سرمایه‎گذاری برداشت خواهد داشت و حق خود را به دست می آورد و در حوزه توزیع ثروت مواجه با مشکلات و تبعیض نخواهیم بود و از این منظر است که باید در این حوزه کارهای بیشتری انجام دهیم. 

شریعتی با تأکید بر این ‎که باید ظرفیت‎های ملی و استانی و تمام آنچه در توان داریم را به کمک بگیریم تا بتوانیم در این حوزه اقدامات مؤثرتری انجام دهیم ابراز امیدواری کرد: امسال با برنامه‎ریزی صحیح و مطالعه جامع و تدوین نقشه راه بتوانیم این کار را به سرانجام برسانیم. 

او بیان کرد: وجود آثار میراثی با فاصله زمانی اندک در مقاصد گردشگری استان، یادمان‎های دفاع مقدس، آداب و رسوم، تنوع اقلیم‎های مختلف، اقوام، موقعیت جغرافیایی و جاذبه‎های طبیعی فراوان و انسان‎ساز در استان این ظرفیت را ایجاد می‎کند که تقاضا برای سفر به خوزستان بیش از پیش باشد. 

استاندار خوزستان با اشاره به قرار گرفتن خوزستان در بین پنج استان نخست کشور به لحاظ جذب مسافر نوروزی در سال 97 تاکید کرد: قطعاً اگر در حوزه زیرساخت‎ها تلاش بیشتری داشته باشیم، ظرفیت‎های بیشتری برای ارتقای این رتبه خواهیم داشت. 

وی با اشاره به هماهنگی صورت گرفته با استانداران استان‎های جنوبی کشور برای ارائه طرح تعطیلات زمستانه به دولت گفت: با دولت مذاکراتی داشتیم تا تعطیلات زمستانی مدارس را ایجاد تا به واسطه آن در اواسط دی و بهمن‎ماه هرسال یک تعطیلات زمستانی برای مدارس فراهم شود که موجب افزایش چرخش ثروت در جنوب کشور خواهد شد و سیل مسافران به سمت هوای معتدل جنوبی گسیل می‎شود که در ایجاد ظرفیت جدید برای خوزستان نقش مؤثری دارد. 

رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر خوزستان ادامه داد: همچنین در حوزه راهیان نور و تعداد مسافرانی که برای زیارت مکان‎های مقدس و بسط و توسعه گردشگری به استان وارد می‎شوند باید اهتمام ویژه‎ای شود. 

 در پایان این آئین از رؤسا و دبیران کمیته های یازده‎گانه ستاد اجرایی خدمات سفر استان و نیز تعدادی از فرمانداری‎ها و شهرداری‎های استان به دلیل عملکرد مثبت در ایام نوروز براساس ارزیابی استانداری تجلیل شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: