• شنبه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-3076-5
  • خبرنگار : 17040
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان دانش‌آموزی خوزستان خبر داد:

را‌ه‌اندازی کانون آموزش مهارت‌های شغلی در خوزستان/ آموزش 38 مهارت به دانش‌آموزان

رئیس سازمان دانش‌آموزی خوزستان با تشریح برنامه‌های این سازمان در فصل تابستان از راه‌اندازی کانون آموزش مهارت‌های شغلی و مرکز توسعه بازی‌های فکری توسط این سازمان خبر داد.

علیرضا مسرور در گفت‌وگو با ایسنا - منطقه خوزستان، در خصوص برنامه‌های سازمان دانش‌آموزی برای تابستان امسال، اظهار کرد: تابستان امسال قرار است یک اردوگاه درون استانی و یک اردوگاه برون استانی برای برگزاری اردو انتخاب شوند تا دانش‌آموزان تحت پوشش سازمان دانش‌آموزی در تابستان در این اردوگاه‌ها حضور پیدا ‌کنند.

وی افزود: دانش‌آموزان سه روز در این اردوها حضور خواهند داشت. در این مدت نیز مهارت‌های شهروندی و مهارت‌های مورد نیاز جوامع شهری به آن‌ها آموزش داده می‌شود. البته منابع و اعتبارات برگزاری این اردوها هنوز مشخص نیست.

رئیس سازمان دانش‌آموزی خوزستان تصریح کرد: برای اجرای اردوی درون استانی یک اردوگاه در دزفول و یا اردوگاه صیدون در نظر گرفته شده است. همچنین اردوی خارج استانی نیز در اردوگاه سی‌سخت در کهگیلویه و بویراحمد برگزار خواهد شد. برگزاری اردو در اردوگاه دزفول را راحت‌تر می‌توانیم پشتیبانی کنیم اما مسیر اردوگاه صیدون به دلیل مخاطرات جاده‌ای تا حدی نگران‌کننده است و برگزاری اردوی خارج استانی نیز به اعتبارات خاصی نیاز دارد.

مسرور با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود بیش از 2 هزار دانش‌آموز در این اردوها شرکت کنند، گفت: اردوهای تابستان در واقع پیش اردوی ملی هستند. اردوی ملی تحت عنوان جشنواره فعالیت‌های سازمانی در مردادماه قرار است برگزار شود اما هنوز دستورالعمل آن برای ما ارسال نشده است. در این جشنواره گروه‌های برتر سازمان دانش‌آموزی هر استان شرکت می‌کنند و مهارت‌های خود را به نمایش می‌گذارند.

وی افزود: البته بخشنامه‌ای از سوی استانداری درخصوص کاهش ساعت اداری ادارات ابلاغ شده است، همچنین گفته شده که تمام فعالیت‌های آموزشی و پرورشی غیرضروری در تابستان لغو شوند. این بخشنامه به صورت کلی گفته شده و مشخص نیست تا چه اندازه اجرایی شود. این دستورالعمل شامل فعالیت‌های فوق برنامه ما نیز‌ می‌شود و باید درباره جزئیات و نحوه اجرای آن سوالاتی پرسید.

رئیس سازمان دانش‌آموزی خوزستان تصریح کرد: کانون آموزش مهارت‌های شغلی توسط سازمان دانش‌آموزی در حال راه‌اندازی است. محل این مرکز درحال حاضر آماده است و آموزش‌ها نیز شروع شده‌اند و منتظر مجوزهای لازم برای دوره‌ها از سوی فنی و حرفه‌ای هستیم.

مسرور ادامه داد: در این کانون 38 مهارت فنی مانند تعمیرات موبایل و لپ‌تاپ، گازگیری کولر، نصب پنل‌های خورشیدی و... به دانش‌آموزان مقطع متوسطه اول به بعد آموزش داده می‌شود. همچنین مرکز توسعه بازی‌های فکری سازمان دانش‌آموزی در حال راه‌اندازی است و پیش بینی می‌کنیم که این مرکز نیز فعالیت خود را تا تیرماه آغاز کند.
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: