• شنبه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-3676-5
  • خبرنگار : 17040
  • منبع خبر : ----

معاون آموزشی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین:

هیات امنا هنوز جزئیات دریافت شهریه از دانشجویان سنواتی را اعلام نکرده است

معاون آموزشی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان با اشاره به کاهش سنوات مجاز تحصیل برای دانشجویان از سوی وزارت علوم، گفت: بر اساس قوانین قبلی باید از دانشجویانی که سنوات مجاز تحصیل آن‌ها به اتمام رسیده است مبلغی به عنوان شهریه دریافت شود اما برای دانشجویان سنواتی ورودی 93 به بعد هنوز تصمیمی از سوی هیات امنا به ما اعلام نشده است.

دکتر عباس عبدشاهی در گفت‌وگو با ایسنا - منطقه خوزستان، اظهار کرد: بر اساس تصمیم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سنوات مجاز تحصیل برای مقطع کارشناسی به هشت ترم، کارشناسی ارشد به چهار ترم و دکترا به هشت ترم کاهش یافته است. بر اساس قوانین قبلی دانشگاه دانشجویانی که تحصیل آن‌ها بیشتر از سنوات مجاز تحصیل به طول می‌انجامد باید هزینه‌ای را به دانشگاه برای ادامه تحصیل پرداخت کنند.

وی افزود: همچنین اگر دانشجویان درسی را پس از سنوات مجاز تحصیل اخذ کنند باید هزینه اخذ آن را بپردازند. دانشجویان کارشناسی ارشد به دلیل درس‌های کمتری که باید بگذرانند کمتر با چنین مساله‌ای برخورد می‌کنند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان گفت: جزئیات و نحوه دریافت شهریه از دانشجویان سنواتی ورودی 93 به بعد هنوز از سوی هیات امنا به ما اعلام نشده است. دریافت کردن یا نکردن شهریه و میزان آن به تصمیم هیات امنا دانشگاه بستگی دارد. البته ما اصراری به دریافت شهریه نداریم و ترجیح می‌دهیم که تحصیل برای دانشجویان رایگان باشد اما اگر چیزی مصوبه هیات امنا باشد باید آن را اجرا کنیم.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: