• دوشنبه ۱۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-8314-5
  • خبرنگار : 17041
  • منبع خبر : ----

معاون امور روحانیون نمایندگی ولی فقیه در سپاه:

مبنای انقلاب اسلامی خودسازی و توکل امام خمینی(ره) به خداوند بود

معاون امور روحانیون نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: مبنای انقلاب اسلامی خودسازی و توکل امام خمینی(ره) به خداوند بوده است. انقلاب با خصوصیات بارز امام(ره) به پیروزی رسید.

به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، حجت الاسلام علی رضایی در مراسم بیست و نهمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) که امروز در مصلی مهدیه امام خمینی اهواز برگزار شد، اظهار کرد: خداوند را شاکر و سپاسگزاریم که در زمره  بندگان خوب خدا و از امت پیامبر اکرم(ص) قرار گرفتیم و توفیق زندگی را در حاکمیت ولایت مطلقه فقیه به ما عنایت شده است. افتخار می کنیم که در زمان جمهوری اسلامی زندگی می کنیم.

وی با اشاره به شبهای قدر ادامه داد: شبهای قدر در حال گذشتن هستند. این شبها بهترین فرصت برای این است که همه بندگان در زمره بندگان خوب خدا قرار بگیرند.

رضایی گفت: خوزستان به گردن همه ملت ایران اسلامی حق دارد. ملت ایران مدیون خوزستان است. جای جای این سرزمین مقدس گواه این است که سربازان، فداکاران و جانبازانی از خطه ایران زمین به این سرزمین آمدند و به کمک ملت شجاع این استان وفاداری خود را به اسلام به اثبات کردند و خوزستان قهرمان هشت سال دفاع از ایران است.

وی تصریح کرد: بچه های جبهه و جنگ یادشان نرفته است که آیت الله جزایری پدر معنوی این استان بوده و به همه آنها ابراز علاقه می کرد.

معاون امور روحانیون نمایندگی ولی فقیه درسپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: با گذشت 29 سال از رحلت امام خمینی(ره)  ملت نهایت ادب و احترام را برای امام و بنیان گذار انقلاب اسلامی قائل هستند و در سراسر کشور و حتی در برخی کشورهای اسلامی برای ایشان مراسم  برگزار می کنند.

رضایی با اشاره به برخی از خصوصیات امام خمینی(ره)  بیان کرد: اگر امام(ره) خصوصیات خوب خود را نداشتند به عنوان رهبری شجاع، قهرمان، یکه تاز میدان و مظهر ایستایی به تمام معنا در مقابل دشمن شناخته نمی شدند.

وی گفت: امام راحل(ره) در برنامه های مختلف خود نماز اول وقت را در اولویت قرار می دادند. سجده طولانی در نماز شب داشتند و حضرت آیت الله گلپایگانی می فرمودند ایشان در سجده می فرماید خدایا به من روح الله توانی بده تا بتوانم اسلام را زنده کنم و بینی دشمنان را به خاک بمالم. بنابراین مبنای انقلاب اسلامی خودسازی و توکل امام خمینی(ره) به خداوند بوده است. انقلاب با خصوصیات بارز امام به پیروزی رسید.

رضایی با اشاره به شجاعت امام(ره) گفت: زمانی که پس از واقعه 15 خردادماه برای دستگیری ایشان از دیوار می پریدند ایشان فرمودند درب منزل می آمدید چرا خودتان را به زحمت انداختید. در مسیر نیز افسری که اسلحه در دست داشت می لرزید. از وی پرسیدند که آیا تو میخواهی من را به تهران ببری یا من شما را به تهران می برم؟ افسر پاسخ داد در ظاهر ما شما را به تهران می بریم اما در باطن شما ما را به تهران می برید زیرا شما استوار و شجاع هستید اما ما با اینکه اسلحه داریم چون باطل هستیم در ذلتیم.

معاون امور روحانیون نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: توسل به اهل بیت(ع) یکی از مهمترین دغدغه های امام راحل بود. امام با نام امام حسین(ع) شانه هایشان می لرزید و ارادت بسیاری به ائمه اطهار داشتند. ایشان به حساب و کتابها بسیار ایراد می گرفتند و فرموده بودند که کسی حق ندارد برای تماس شخصی از تلفن دفتر محل کار استفاده کند.

وی ادامه داد: یکی دیگر از خصوصیت بارز امام راحل(ره) توجه ویژه به فقرا و مستضعفان بود. ایشان می فرمودند که من یک موی کوخ نشینان را با تمام زندگی کاخ نشینان عوض نمی کنم. زندگی امام(ره) از حد متوسط جامعه پایینتر بود.

رضایی با اشاره به اینکه امام راحل(ره) در نهایت عزت، احترام و بزرگی ولی ساده زیست بودند، بیان کرد: عظمت امام(ره) به حدی بود که بارها بر عدم مذاکره با آمریکا تأکید داشتند و فرمودند حتی شورای انقلاب حق مذاکره با آمریکا را ندارد اما جواب نامه یک دانش آموز را  با تواضع و فروتنی می دادند.

معاون امور روحانیون نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه امام راحل(ره) پیش بینی رأی نیاوردن کارتر را داشت، بیان کرد: امام(ره) می فرمودند که آمریکا شیطان بزرگ است، دشمن اول مسلمانان است و هیچ غلطی نمی تواند بکند. آمریکا از اسلام سیلی خورده است و تا آخر عمر علیه آن مبارزه می کنیم و این جهانخوار ام الفساد را رها نمی کنیم. ایشان تمام قد در برابر آمریکا ایستادند.

وی بیان کرد: زمانی که لانه جاسوسی آمریکا گرفته شد دولت آن زمان استعفا دادند و امام سریعا استعفای آنها را پذیرفتند زیرا آن دولت خواهان مذاکره با آمریکا بودند. امام در نامه ای به وزیر وقت دولت موقت فرمودند خدا را شاکریم که این دولت موقت تمام شد وگرنه کاری می کردند که ملت ایران زیر دست و پای آمریکاییها دست و پا بزند و ذلت و خواری دوباره  نصیب ایرانیان شود. به فضل خدا امروز پرچمدار محو اسرائیل در جهان اسلام و مبارزه با رژیم صهیونیستی هستیم.

رضایی با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران گفت: تغییر نام پادشاه به رهبر، ساماندهی نظام قانون گذاری بر مبنای اسلام، تبدیل شیعه به مکتب بالنده پرچمدار اسلام و همچنین میدان داری مبارزه با دشمنان اسلام در دنیا از جمله دستاوردهای کشور در زمان امام راحل(ره) بود.

معاون امور روحانیون نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: رایس وزیر اسبق امور خارجه آمریکا می گوید ما یک یا دو سال برای کشور ایران نقشه می کشیم اما با یک سخنرانی رهبری انقلاب اسلامی همه نقشه های ما نقش بر آب می شود.

رضایی تصریح کرد: وظیفه ما در قبال نظام و امام(ره) تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری برای پیشبرد انقلاب اسلامی ایران است تا پرچم آن به دست صاحب اصلی اش امام زمان(عج) برسد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: