• سه شنبه ۱۵ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-6574-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

آخرین وضعیت اجرای پروژه آبرسانی غدیر از زبان استاندار خوزستان


استاندار خوزستان امروز، 15 خردادماه از روند اجرای طرح آبرسانی غدیر بازدید و آخرین وضعیت اجرای طرح را تشریح کرد.

به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، غلامرضا شریعتی امروز 15 خردادماه با اشاره به دومین بازدید خود در طول شش ماه اخیر از پروژه آبرسانی غدیر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خوشبختانه طرح پیشرفت خوبی داشته است. به زودی لوله گذاری با قطر 2.4 متر به سمت دز انجام می شود و 45 کیلومتر اول آن در هفته آینده به صورت ضربتی باید اجرا شود.

وی افزود: ایستگاه پمپاژ پنجم و ششم ام الدبس در حال نصب است و بعد از 45 کیلومتر اول 105 کیلومتر دیگر در دو خط اجرا خواهد شد و به قرارگاه خاتم ابلاغ کردیم که خط اهواز هم انجام شود و امیدواریم تا پایان سال 97 این کار انجام شود.

شریعتی ادامه داد: امیدواریم تا سال آینده تامین آب شرب برای اهواز، شیبان، ویس و دغاغله از رود کارون متوقف شود و آب رودخانه کرخه و بعد از آن دز جایگزین شود.

استاندار خوزستان تصریح کرد: در اجرای این طرح تامین آب شرب شهرستان های آبادان، خرمشهر و شادگان در اولویت اول است و بعد از آن قطع برداشت آب از کارون و جایگزینی آن از رودخانه کرخه برای تامین آب اهواز اهمیت دارد و رفتن به رودخانه دز که یکی از باکیفیت ترین آب‌های کشور به شمار می‌رود در مرحله سوم اولویت اجرای این طرح قرار دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: