• پنجشنبه ۱۷ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-10414-5
  • خبرنگار : 17041
  • منبع خبر : ----

مهم‌ترین عمل در شب قدر توبه و استغفار است

امام جمعه مینوشهر با بیان اینکه انسان با دعا کردن می‌تواند به سمت قله کمال حرکت  و توفیقات و فیوضات الهی را کسب کند، گفت: در شب قدر سرعت حرکت انسان به سمت قله کمال بیشتر می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین محمدجواد عادل‌پور در گفتگو با ایسنا - منطقه خوزستان، اظهار کرد: شب قدر مهم‌ترین شب زندگی انسان است زیرا مقدرات و سرنوشت حداقل یک ساله هر انسان در این شب رقم زده می‌شود. بنابراین باید همه انسان‌ها نسبت به شب قدر توجه ویژه‌ای داشته باشند.

وی افزود: شب قدر شب پیمودن راه صد ساله است. قرآن کریم می‌فرماید که شب قدر برتر از هزار ماه است و اگر ما این هزار ماه را محاسبه کنیم 80 سال می‌شود. بر همین اساس انسان می‌تواند در چنین شبی به سمت قله کمال حرکت کند .

امام جمعه مینوشهر با بیان اینکه انسان با دعا کردن می‌تواند به سمت قله کمال حرکت  و توفیقات و فیوضات الهی را کسب کند، تصریح کرد: در شب قدر سرعت حرکت انسان به سمت قله کمال بیشتر می‌شود.

عادل‌پور با اشاره به اینکه مشخص نیست کدامیک از شب‌های 19 ، 21 و 23 ماه مبارک رمضان شب قدر حقیقی است، عنوان کرد: شاید یکی از رمزهای شب قدر مخفی بودن آن برای استفاده بیشتر انسان‌ها باشد. البته در روایتی از امام صادق(ع) آمده است که هر سه شب، شب قدر است زیرا در شب اول امور مقدر(اندازه‌گیری) می‌شود، در شب دوم ابرام( آن چیزی که اندازه‌گیری شده کم و زیاد می‌شود) و در شب سوم امضا می‌شوند بنابراین به تعبیر امام صادق (ع) هر سه شب، شب قدر هستند.

وی با اشاره به اعمالی که باید در شب‌های قدر انجام شود، بیان کرد: مهم‌ترین عمل توبه و استغفار است. قطعا انسان‌ها در زندگی خود دچار لغزش شده‌اند. چنین شبی شب بازگشت به خدا است. شب قدر شب سفید کردن پرونده از گناهان مرتکب شده است. 

امام جمعه مینو شهر ادامه داد: شب قدر شب دعا نیز هست. در روایات آمده است که سلاح اصلی انسان دعا است. اگر انسانی بدون اسلحه زندگی کند دچار آسیب خواهد شد بنابراین باید در چنین شبی با دعا کردن بهره کافی را ببریم.

عادل‌پور افزود: تلاوت قرآن، احیاء و رسیدگی به مساکین در شب‌های قدر بسیار توصیه شده است. صدقه دادن در این شب‌ها نیز نباید فراموش شود.

وی گفت : شب قدر شب معصوم است و در این شب پرونده همه انسان‌ها در دست امام زمان‌(عج) قرار می‌گیرد و ملائکه نیز بر ایشان نازل می‌شوند. همه امور از سوی ایشان تعیین تکلیف می‌شود بنابراین باید توسل به ائمه اطهار و امام زمان(عج) را فراموش نکنیم. همچنین باید یکی از دعاهای هر انسان تعجیل در فرج امام زمان(عج) باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: