• پنجشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-14414-5
  • خبرنگار : 17041
  • منبع خبر : ----

پل اصلی تقاطع غیرهمسطح شهید بندر اهواز افتتاح شد

 فاز نخست تقاطع چند سطحی شهید بندر (چهار شیر) اهواز با اعتبار  ۳۵۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، محمد صفری معاون فنی و عمرانی شهرداری اهواز امروز (24 خرداد ماه) در حاشیه افتتاح این پروژه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: فاز نخست پروژه چند سطحی شهید بندر به عنوان بزرگترین پروژه جنوب غرب کشور افتتاح شد.

وی با اشاره به اینکه این پروژه در محل کانون توزیع و تقسیم ترافیک شهر اهواز قرار دارد،  افزود: پل اصلی در مسیر جاده ماهشهر به میدان پنج نخل و بالعکس و عرض آن حدود ۲۷ متر شامل شش خط سواره‌رو است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری اهواز در خصوص اعتبار این پروژه گفت: اعتبار اولیه این تقاطع چند سطحی شامل ۵۸۴ میلیارد ریال بود اما برای اینکه هنگام اجرای کار مسیر بسته نشود تغییرات نوع عرشه انجام شد و مبلغ به ۷۰۰ میلیارد ریال تغییر یافت  که حدود نیمی از آن یعنی ۳۵۰ میلیارد ریال به فاز نخست این پروژه اختصاص یافت.

صفری تصریح کرد: پل اصلی شامل ۱۶ ستون است. فاز دوم نیز شامل دو محور چپ‌گرد از سمت میدان خلیج فارس به میدان پنج نخل و از میدان پنج نخل به سمت فرودگاه است.

وی گفت:این پروژه شامل پنج پل اصلی است که احداث تمام آنها تقاطع غیر همسطح شهید بندر را ایجاد می‌کند.

معاون فنی و عمرانی شهرداری اهواز بیان کرد: تا پایان سال جاری فاز دوم  این پروژه که شامل دو محور است به اتمام می‌رسد. همچنین دو محور دیگر در سال 98 به پایان خواهد رسید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: