• جمعه ۲۵ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-15714-5
  • خبرنگار : 17037
  • منبع خبر : ----

آیت‌الله موسوی جزایری عنوان کرد:

عده‌ای با گران‌فروشی دین خود را به دنیا فروخته‌اند

امام جمعه اهواز با اشاره به وضع گرانی کنونی و عده‌ای هستند که تنها می‌خواهند جیب نفسشان پر شود، گفت: دولت اعلام می‌کند که تولیدات داخلی ما امسال نسبت به سال‌های گذشته بسیار بیشتر است، پس چرا گران می‌کنید؟ امیدواریم این افراد به خود بیایند و به صراط مستقیم بازگردند چراکه دین خود را به دنیا فروخته‌اند.

به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، آیت‌الله سید محمد علی موسوی جزایری امروز (۲۵ خردادماه) در خطبه‌های نماز عید سعید فطر در اهواز اظهار کرد: برای خواستن پیروزی مسلمین باید به خدا قول بدهیم که عبادات را در طول سال ادامه می‌دهیم که لازمه خیر دنیا و آخرت است.

وی با اشاره به میزان فطریه امسال گفت: بر اساس تحقیقی که کردیم در خوزستان قیمت با تهران بسیار متفاوت است. اینجا با توجه به زراعت‌ها قیمت‌ها پایین‌تر است و هر کیلوگرم گندم 1800 تومان است و باید سهم فطریه هر نفر سه کیلوگرم باشد.

امام جمعه اهواز ادامه داد: امام(ره) در سال 42 قیام کرد و سال 43 قضیه کاپیتولاسیون پیش آمد که امام در سخنرانی آن را رد و محکوم کرد. حسن‌علی منصور نخست وزیر وقت در 13 آبان 43 دستور تبعید امام(ره) را داد. حزب موتلفه اسلامی درصدد تنبیه و نابود کردن منصور برآمدند که تا اول بهمن به طول انجامید. 

آیت‌الله موسوی جزایری افزود: چهار نفر از این حزب به نام‌های محمد بخارایی، حاج صادق امانی، رضا صفار هرندی و مرتضی نیک‌نژاد محکوم به اعدام شدند که با خوشحالی به سمت جایگاه اعدام رفتند و هیج هراسی به دل راه ندادند. این‌ها بزرگان و پیشکسوتان ما هستند که در راه خدا جهاد کردند و به شهادت رسیدند.

امام جمعه اهواز تصریح کرد: عده‌ای هستند که به دلیل منافع شخصی هر ضربه‌ای به پیکره اسلام وارد می‌کنند و تنها می‌خواهند جیب نفسشان پر شود که این‌ها بر ضد اسلام و پیغمبر هستند.

وی با اشاره به وضع گرانی کنونی، عنوان کرد: دولت اعلام می‌کند که تولیدات داخلی ما امسال نسبت به سال‌های گذشته بسیار بیشتر است پس چرا گران می‌کنید؟ امیدواریم این افراد به خود بیایند و به صراط مستقیم بازگردند چراکه دین خود را به دنیا فروخته‌اند. 

وی با بیان اینکه عید به معنای روز وحدت و عزت مسلمانان است، گفت: در این روز همه مسلمانان اجتماع می‌کنند. امروز برای تمام مسلمانان عالم عید و برای پیغمبر(ص) امروز مایه شرف، اقتدار، عزت و سربلندی است.

امام جمعه اهواز گفت: عده‌ای ضد عزت اسلام هستند و به دست‌بوسی آمریکا رفته و هم‌پیمان اسرائیل شده‌اند که دعا می‌کنیم خوار و ذلیل و محکوم شوند و مسلمانان از شر آن‌ها حفظ باشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: