• یکشنبه ۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-680-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

اهالی هنر، ادب و رسانه می‌توانند نقش بسزایی در اصلاح الگوی مصرف آب داشته باشند

مشاور امور هنری استاندار خوزستان گفت: هنرمندان و اهالی فرهنگ و ادب و رسانه می‌توانند نقش بسزایی در اشاعه شعارهای اصلاح الگوی مصرف آب ایفا کنند. 

رضا کیانی با بیان این که بی‌تردید تاثیر ابزار و زبان هنر بر اذهان و روح انسان‌ها بسیار عمیق، اثربخش و ماندگارتر خواهد بود در گفت‌وگو با ایسنا ـ منطقه خوزستان، اظهار کرد: ارج نهادن به موضوع اصلاح الگوی مصرف و جلوگیری از هدر رفت آب برگرفته از آموزه‌های دینی است  و در زمره  ضرورت‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی امروز و فردای  کشور قراردارد. 

وی با بیان این که کیفیت تولید اثر هنری و شیوه ارتباط با مخاطبان در انتقال شعارهای مربوط به صرفه‌جویی بسیار مهم است خاطرنشان کرد: با توجه به مقتضیات زمان و در نظر گرفتن سطح آگاهی مخاطبان امروز باید از شیوه‌های ناکارآمد و تکراری گذشته فاصله گرفت و  فرم‌ها و سبک‌های جدید و مؤثری برگزید. 

کیانی با اشاره به این که اقدامات  برخی نهادهای دولتی در زمینه ترویج فرهنگ صحیح مصرف آب شرب شهری شایان تقدیر است تاکید کرد: نباید فراموش کرد که بخش بسیار زیادی از منابع آبی در بخش کشاورزی مصرف می‌شود و شایسته است که نگاه هنرمندان به موضوع ترویج فرهنگ صحیح مصرف آب در بخش کشاورزی نیز بیش از گذشته توام با حساسیت و ظرافت باشد. 

مشاور امور هنری استاندار خورزستان ابراز امیدواری کرد: با  تعامل و همکاری میان هنرمندان و مدیران اجرایی شاهد اقداماتی مستمر، ارزشمند و تاثیرگذار در این وادی باشیم. 

او با بیان این که در دنیای امروز بخش قابل اعتنایی از مجادلات فکری، اطلاع‌رسانی، نقد و کنشگری در فضای مجازی صورت می‌گیرید گفت: معتقدم‌ که هنرمندان و اهل ادب باید به شکل زیبا و خلاقانه در فضاهای مجازی به تولید محتوی ارزشمند بپردازند و در همین بسترها مفاهیم مربوط به اصلاح الگوی مصرف آب را به افکار عمومی انتقال دهند. 

کیانی ادامه داد: باتوجه به فرارسیدن فصل تابستان موضوع صرفه‌جویی اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند هر چند که معتقدم در تمامی فصول سال باید اندیشه صیانت از منابع آبی، فرهنگ سلیم صرفه‌جویی و به موازات آن سلامت محیط زیست رودخانه‌ها و اکوسیستم را از طرق مختلف اشاعه داد و در وادی تولیدات آثار هنری و فرهنگی به موضوع تربیت غیرمستقیم کودکان و نوجوانان و ارتباط با سنین پایه اهتمام ورزید.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: