• دوشنبه ۴ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-676-5
  • خبرنگار : 17040
  • منبع خبر : ----

رییس اداره مشاوره اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان:

هفته منتهی به کنکور زمان افزایش ساعات مطالعه نیست

رییس اداره مشاوره اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: داوطلبان کنکور سراسری در هفته پایانی دیگر مطالب جدید نخوانند و هفته منتهی به کنکور، زمان افزایش ساعات مطالعه نیست.

پروین کاوه در گفت‌وگو با ایسنا - منطقه خوزستان اظهار کرد: با توجه به اینکه در هفته منتهی به کنکور سراسری سال 97 قرار داریم، به داوطلبان توصیه می‌کنیم در این مدت دیگر مطلب جدیدی نخوانند و به مطالب خوانده شده بسنده کنند. البته تست زدن از کارهایی است که داوطلبان باید در این هفته انجام دهند.

وی افزود: به داوطلبان توصیه می‌کنیم در این هفته از هرگونه فشار روحی دوری کنند و آن را به حداقل برسانند. خواب به موقع و کنترل تغذیه نیز در این زمان از اهمیت بالایی برخوردار است. هفته آخر دیگر زمان افزایش ساعات مطالعه نیست. از خانواده‌ها نیز می‌خواهیم تلاش کنند در این هفته جو خانه را آرام نگه دارند و از رفتن به مهمانی یا مکان‌های شلوغ خودداری کنند.

رییس اداره مشاوره اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان ادامه داد: گاهی دیده می‌شود که خانواده‌ها در این زمان به مسافرت می‌روند؛ از والدین می‌خواهیم که از این کار پرهیز کنند و در این هفته در کنار فرزندان خود باشند.

کاوه خاطرنشان‌کرد: همچنین از والدین می‌خواهیم یک روز پیش از برگزاری آزمون، محل آزمون فرزند خود را شناسایی کنند چراکه صبح روز کنکور ترافیک‌های خاص خود را دارد. این کار می‌تواند باعث آشنایی داوطلب با محیط آزمون شود. داوطلبان نیز باید آرامش خود را حفظ کنند و اطمینان داشته باشند هر کدام از آن‌ها به میزان تلاش و کوشش خود در آزمون نتیجه می‌گیرند.

وی گفت: در روز آزمون داوطلب باید پس از صرف یک صبحانه کامل در محل آزمون حضور پیدا کند. همچنین داوطلب باید در طول جلسه آزمون از هرگونه اضطراب یا تشویش دوری کرده و تلاش کند آرامش خود را حفظ کند چراکه آرامش، 50 درصد موفقیت داوطلب را تشکیل می‌دهد.

رییس اداره مشاوره اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان تصریح کرد: گاهی می‌بینیم که داوطلبان کنکور در طول جلسه ممکن است برای جواب یک سوال بین دو گزینه شک داشته باشند و بدون توجه به اینکه در آزمون سوالاتی که اشتباه پاسخ داده می‌شوند می‌توانند برای او تاثیر منفی داشته باشند، به سوال پاسخ می‌دهند؛ در چنین مواقعی به داوطلبان توصیه می‌کنیم به اینگونه سوالات پاسخ ندهند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: