• چهارشنبه ۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-4074-5
  • خبرنگار : 17033
  • منبع خبر : ----

بازار آشفته مسکن در اهواز/ افزایش 40 درصدی نرخ اجاره و 80 درصدی خرید

رییس اتحادیه مشاوران املاک اهواز با اشاره به افزایش 40 درصدی اجاره بهای مسکن گفت: شرایط به وجود آمده در قیمت مسکن و اجاره بها، باعث به وجود آمدن رکود در بازار مسکن شده و فقط تب و تاب برای خرید افزایش پیدا کرده است.

قنبر علی زنگنه در گفت‌وگو با ایسنا – منطقه خوزستان، با اشاره به وضعیت بازار مسکن اظهار کرد: با توجه به تورم موجود در بازار و عدم ثبات نرخ ارز و افزایش آن، قیمت اجاره بهای مسکن در حال حاضر در مقایسه با سال گذشته حدود 35 تا 40 افزایش داشته است.

وی افزود: همچنین از سال گذشته تا کنون شاهد افزایش حدود 80 درصدی قیمت مسکن در بازار بوده‌ایم که این افزایش قیمت نیز به دلیل تورم موجود در بازار و عدم ثبات نرخ ارز بوده است هرچند عوامل دیگری نیز بر روی این موضوع اثر گذار هستند.

رییس اتحادیه مشاوران املاک اهواز تصریح کرد: با توجه به این افزایش قیمت مسکن و همچنین رشد اجاره بها، معاملات در بازار مسکن رشدی نداشته و در مقایسه با سال گذشته تعداد معاملات انجام گرفته به نوعی ثابت بوده است.

زنگنه با بیان اینکه تب و تاب برای خرید مسکن افزایش پیدا کرده است، ادامه داد: شرایط به وجود آمده در قیمت مسکن و اجاره بها، باعث به وجود آمدن رکود در بازار مسکن شده و فقط تب و تاب برای خرید افزایش پیدا کرده است.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از کسانی که قصد فروش مسکن داشته‌اند، با توجه به اینکه شرایط بازار مسکن مشخص نیست، واحدهای خود را از فایل فروش خارج کرده‌اند. عدم ثبات اقتصادی در بازار یکی از مهمترین عواملی است که مردم خانه‌های خود را از فایل فروش خارج کرده‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: