• شنبه ۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-5614-5
  • خبرنگار : 17041
  • منبع خبر : ----

6 هکتار از جنگل‌های پارک ملی دز در آتش سوخت

رئیس اداره پارک ملی دز با اشاره به وقوع آتش‌سوزی در شش هکتار از جنگل‌های این پارک گفت: در این حادثه به تعداد زیادی از آشیانه‌های پرندگان و درختان پده آسیب جدی وارد شد.

رضا قپانچی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا - منطقه خوزستان، اظهار کرد: ساعت 13 روز گذشته ( 8 تیرماه) خبر وقوع آتش‌سوزی در جنگل‌های تحت حفاظت پارک ملی دز در حوالی روستای فندی از توابع شهرستان شوش اطلاع‌رسانی شد که پس از آن سریعا در محل حادثه حضور یافتیم.

وی افزود: از فرمانداری شوش، بخش مرکزی و شورای مرکزی این شهرستان برای مهار حریق درخواست کمک و اعزام نیروی انسانی به محل حادثه کردیم اما متاسفانه هیچ کدام حاضر به همکاری نشدند.

رئیس اداره پارک ملی دز تصریح کرد: متاسفانه به علت نبود مسیر دسترسی و انبوه بودن پوشش گیاهی در منطقه به سختی و با همکاری انجمن طبیعت میانرود دزفول و یکی از همیاران و دوستداران طبیعت سرانجام در ساعت 20:30 آتش مهار شد.

قپانچی‌پور گفت: در این حادثه شش هکتار از جنگل‌های پارک ملی دز در آتش سوخت و به تعداد زیادی از آشیانه‌های پرندگان و درختان پده آسیب جدی وارد شد.

وی عنوان کرد: همچنین شب گذشته  حدود سه هکتار از جنگل‌های پارک ملی دز با پوشش گیاهی گز در نزدیکی روستای عایش در شهرستان دزفول در آتش سوخت که با همکاری همیاران محلی و محیط‌بانان این اداره آتش مهار شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: