• دوشنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-2180-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان تاکید کرد؛

لزوم وجود نگاه اقتصادی در بدنه میراث فرهنگی

مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان با بیان این  که اداره ‎  کل میراث فرهنگی این قابلیت را دارا است تا به لحاظ اقتصادی نقش پررنگی در جامعه ایفا کند گفت: تحقق این موضوع در گرو وجود نگاه تجاری سازی در حوزه های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است .
  
به گزارش ایسنا ـ منطقه خوزستان، علی‌رضا ایزدی در جلسه شورای اداری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با تأکید بر لزوم وجود نگاه اقتصادی در بین مجموعه کارکنان اداره‎کل میراث فرهنگی خوزستان اظهار داشت: می‎توانیم با بهره‌گیری از توان تخصصی، نقش پررنگی را در زمینه اقتصادی در استان ایفا کنیم اما باید فارغ از نگاه‎های سیاسی برنامه مدونی در این راستا داشته باشیم تا شاهد تحول اقتصادی باشیم. 
  
او با بیان این ‎که باید نگاه تجاری‎سازی به حوزه‎های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تزریق شود افزود: در این راستا می‎توان گردشگری را به مکان‎های مختلف در زمانهای مختلف تعمیم دهیم. 
  
مدیر کل میراث فرهنگی خوزستان عنوان کرد: وظیفه داریم در شرایط حساس کنونی جامعه، بیش از توان خود انرزی صرف کنیم و همدل و همراه با اهداف دولت باشیم تا فضایی برای جهش اقتصادی فرآهم آوریم. 
  
وی همچنین در بخشی از این جلسه از معاونان خود در حوزه‎های مختلف خواست تا با بازدیدهای مداوم از شهرستان‎های مختلف استان، قابلیت‎های این شهرستان‎ها را بررسی کرده و متناسب با آن قابلیت‎ها در جهت رشد حوزه‎های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گام بردارند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: