• سه شنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-2176-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرکل آموزش و پرورش استان خبر داد:

کسب عناوین برتر کشوری هنرجویان خوزستانی در مسابقات علمی کاربردی کاردانش

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان از کسب یک رتبه سوم و یک رتبه چهارم کشوری در رقابت‌های علمی کاربردی هنرستان‌های کاردانش سراسر کشور توسط هنرجویان خوزستانی خبر داد.

به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، محمد تقی‌زاده با بیان این‌که شانزدهمین دوره مسابقات کشوری علمی عملی هنرستان‌های کاردانش 9 تا 12 تیرماه 97 و با حضور 198 هنرجو از سراسر کشور در کرج برگزار شد، اظهار کرد: امین علقمی هنرآموز خرمشهری موفق به کسب عنوان سوم این رقابت‌ها در رشته برق و محمد اوستا هنرجوی دزفولی نیز موفق به کسب عنوان چهارمی این مسابقات مهارتی در رشته جوشکاری شد.

وی مهمترین هدف برگزاری این مسابقات را ترویج فرهنگ حرفه‌آموزی و مهارت‌آموزی در بین دانش‌آموزان هنرستانی دانست و خاطرنشان‌کرد: معرفی نخبگان علمی به جامعه، كشف استعدادهاي مختلف از جمله استعدادهاي حرفه‌ای و مهارتی و ارتقاي سطح كيفي رشته‌هاي شاخه كاردانش از جمله دیگر اهداف برگزاری این رقابت‌های علمی عملی در سطح کشور است.

تقی‌زاده در پایان با بیان اینکه دانش‌آموزان خوزستانی دارای ظرفیت بالایی در حوزه رقابت‌های حرفه محور در سطح کشور هستند، تصریح کرد: یکی از مهمترین اولویت‌های توسعه آموزش و پرورش خوزستان توجه به توسعه مراکز فنی و حرفه‌ای و کاردانش در سطح استان است. مهمترین کارکرد این مراکز تربیت دانش‌آموزانی خلاق، با مهارت و آشنا با بازار کار حرفه‌ای است. همچنین عملی کردن رویکرد "تبدیل علم به ثروت" و استفاده از ظرفیت این مراکز در راستای اشتغال‌زایی و کارآفرینی از دیگر راهبردهای مجموعه تعلیم و تربیت استان در این حوزه است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: