• شنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-3080-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مکاتبه برای جلوگیری از آتش‌سوزی دوباره در قدیمی‌ترین پل اهواز

سرپرست معاونت میراث فرهنگی اداره‎کل میراث فرهنگی خوزستان در خصوص حادثه آتش‎سوزی رخ‎داده برای پل‎سیاه اهواز گفت: برای پیشگیری از وقایع مشابه، درحال هماهنگی و مکاتبه با امور آب استان و مدیریت راه‎آهن هستیم.

به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، محمدحسین ارسطوزاده در این خصوص اظهار کرد: بعدازظهر پنج‎شنبه (۱۴ تیرماه) به دلیل آتش‎سوزی در نیزارهای زیر پل‎سیاه که در بستر رودخانه رشد کرده‎اند، آتش به عرشه پل سرایت کرد که پس از مهار آتش، کارگران مشغول تعمیر خط راه‎آهن شدند.

او افزود: باتوجه به گرمای شدید برای پیشگیری از وقایع مشابه درحال هماهنگی با امور آب استان و مدیریت راه‎آهن هستیم تا نی‎ها و هرگونه مواد آتش‎زا از محیط زدوده شوند.

سرپرست معاونت میراث فرهنگی اداره‎کل میراث فرهنگی خوزستان با بیان این‎که در همین راستا برنامه پایش در کلیه فصول سال با هماهنگی مراجع ذیربط برای آثار تاریخی تهیه شده است، ادامه داد: همه ادارات و عوامل میراث فرهنگی برای به اجرا درآوردن این برنامه به منظور اقدامات پیشگیرانه، اقدام خواهند کرد.

ارسطوزاده ادامه داد: با توجه به فلزی بودن، سازه‌ی پل آسیبی ندیده است، فقط تعدادی از تراورس‌ها که از جنس چوب بوده‌اند، آسیب دیدند که شرکت راه‌آهن اهواز کار تعمیر آن‌ها را به سرعت آغاز کردند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: