• شنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-2376-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

موفقیت دانش‌آموزان خوزستانی در مسابقات قرآن، عترت و نماز کشور

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان از کسب سه رتبه اول، یک رتبه سوم و دو رتبه چهارم سی و ششمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز سراسر کشور توسط دانش‌آموزان خوزستانی خبر داد.

محمد تقی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا – منطقه خوزستان با بیان اینکه بخش پژوهشی سی‌وششمین دوره مسابقات کشوری قرآن، عترت و نماز با حضور یک هزار و ۳۰۰ دانش‌آموز از سراسر کشور ۱۱ تا ۱۵ تیرماه در مشهد برگزار شد، گفت: حسن حسینی‌زاده دانش آموز پایه یازدهم، محمد مهدی فروزان دانش‌آموز پایه دهم و میلاد شاپور سعیدی در مقطع پیش دانشگاهی به ترتیب در رشته‌های نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه و احکام نماز موفق به کسب رتبه اول این دوره از مسابقات کشوری شدند.

وی با اشاره به دیگر رتبه های برتر کسب شده توسط دانش آموزان خوزستانی، ادامه داد: محمد مهدی دهپور و حسین توفیق‌زاده دانش آموزان پایه دهم به ترتیب موفق به کسب رتبه سوم و چهارم کشوری این دوره از مسابقات در رشته تفسیر قرآن کریم شدند. همچنین سید سعید طباطبایی دانش آموز پیش دانشگاهی موفق به کسب عنوان چهارمی این رقابت‌های قرآنی در رشته نهج‌البلاغه شد.

تقی‌زاده با بیان اینکه بخش پژوهشی این دوره از مسابقات شاهد حضور ۱۵ دانش آموز پسر از خوزستان بود، تصریح کرد: اختتامیه این بخش از مسابقات صبح روز گذشته (جمعه) با حضور معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش در مشهد مقدس برگزار شد. رقابت‌ها در بخش دختران نیز ۱۱ تا ۲۰ تیرماه سال جاری و با حضور ۱۵ دانش آموز دختر از خوزستان در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در ادامه با اشاره به بخش آوایی سی و ششمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان سراسر کشور، بیان کرد: این بخش شامل قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ عمومی و حفظ ویژه است و در شهر تهران برگزار خواهد شد. یکم تا چهارم مردادماه شاهد حضور ۲۴ پسر خوزستانی و ششم تا نهم مردادماه نیز شاهد حضور ۱۹ دختر دانش‌آموز خوزستانی در این رقابت‌های قرآنی خواهیم بود.

وی در پایان یادآور شد: کسب این رتبه های برتر قرآنی نشان از نفوذ فرهنگ والای قرآنی در بین دانش آموزان خوزستانی دارد. یکی از اولویت های مهم مجموعه تعلیم و تربیت استان ترویج آموزه های قرآنی در بین دانش آموزان است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: