• شنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۰
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 974-12781-5
  • خبرنگار : 17028
  • منبع خبر : ----

آخرین وضعیت پیشکسوت بوکس خوزستان پس از آتش‌سوزی پتروشیمی آبادان

پیشکسوت بوکس خوزستان که در عملیات اطفاء‌حریق حادثه واحد 600 پتروشیمی آبادان به عنوان آتش‌نشان از ناحیه هر دو پا دچار سوختگی شده است، گفت: در حال حاضر دو عمل جراحی روی پاهای من انجام شده است و احتمالا یک عمل دیگر نیز انجام شود؛ وضعیت عمومی من خوب است ولی از نظر روحی به دلیل این‌که دو تن از دوستانم را در این حادثه از دست دادم، در شرایط خوبی قرار ندارم.

فرید امانی در گفت‌وگو با ایسنا - منطقه خوزستان، در خصوص حادثه‌ای که برای او در عملیات اطفاءحریق واحد 600 پتروشیمی آبادان رخ داد، اظهار کرد: من آتش‌نشان پتروشیمی آبادان هستم و زمانی که این حادثه در بامداد هفتم تیرماه در واحد 600 پتروشیمی آبادان رخ داد، ساعت 12 شب بود که یکی از دوستانم با من تماس گرفت و گفت که پتروشیمی دچار آتش‌سوزی شده است و می‌خواهم بدانم تو در خانه یا شرکت هستی؟ که به او گفتم شیفت من نیست و در خانه هستم.

وی ادامه داد: پس از این‌که دوستم تلفن را قطع کرد و متوجه رخ دادن این حادثه برای پتروشیمی شدم، با وجود این‌که شیفت کاری من نبود، شبانه به سمت شرکت رفتم و تصمیم گرفتم به دوستانم در اطفا حریق کمک کنم که با همکاری یکدیگر کار را آغاز کردیم.

این پیشکسوت بوکس خاطرنشان‌کرد: با توجه به این‌که آب زیر پاهای‌مان گرم شده بود، از ناحیه پا دچار سوختگی شدیم، ضمن این‌که مواد شیمیایی موجود در محل نیز به درون پاهای‌مان نفوذ و سوختگی پاهای ما را دوچندن کرد ولی با توجه به این‌که می‌گفتند یکی از دوستان‌مان در آتش مانده است، به فکر پاهای‌مان نبودیم و تنها به این فکر می‌کردیم که بتوانیم آتش را خاموش کنیم تا شاید دوست‌مان را زنده از محل مورد نظر خارج کنیم.

وی ادامه داد: در تمام این مدت که به جدیت به دنبال خاموش کردن آتش بودیم، سوختگی پاهای‌مان را به امید این‌که دوست‌مان زنده باشد، احساس نمی‌کردیم ولی متاسفانه زمانی که آتش خاموش شد، متوجه شدیم که دوست‌مان درون آتش سوخته است و واقعا از نظر روحی، ضربه سنگینی به ما وارد کرد.

امانی خاطرنشان‌کرد: در هر صورت پس از اطفاءحریق به دلیل سوختگی از ناحیه پا به بیمارستان طالقانی اهواز منتقل شدم؛ در حال حاضر دو عمل روی هر دو پای من انجام شده که دکتر نیز رضایت داشته است، البته امروز نیز پزشکم یک‌بار دیگر من را ویزیت خواهد کرد و احتمال داده است که یک عمل دیگر نیاز داشته باشم و در غیر این‌صورت، احتمال ترخیص من از بیمارستان در همین هفته وجود دارد.

وی گفت: حال عمومی من خوب است ولی از نظر روحی به دلیل این‌که در نهایت دو تن از دوستانم را در این حادثه آتش‌سوزی از دست دادم، در شرایط مناسبی قرار ندارم و این درد برایم قابل تحمل نیست. حادثه بسیار تلخی بود و خاطره بدی را برای من به جا گذاشت. خیلی تلاش کردیم تا دوستان‌مان را نجات دهیم اما آتش بسیار بود و موفق نشدیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: