• شنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-9574-5
  • خبرنگار : 17033
  • منبع خبر : ----

شوری آب خسارت جدی به کشاورزی خرمشهر وارد کرد

مدیر اداره جهاد کشاورزی خرمشهر گفت: اگر روند شوری آب در خرمشهر ادامه پیدا کند، کل محصولات خرمای شهرستان از بین می‌رود.

محمد مطرودی در گفت‌وگو با ایسنا – منطقه خوزستان، با اشاره به وضعیتی که آب شور برای نخیلات و کشت‌های این شهرستان به وجود آورده است، اظهار کرد: آب شور خسارت‌های بسیار جدی به نخیلات و و کشت‌های سبزی و صیفی در خرمشهر وارد کرد.

وی افزود: آب شور به کشت‌های سبزی و صیفی شهرستان حدود 70 درصد خسارت وارد کرد. همچنین به کشت‌های یونجه نیز حدود 80 درصد خسارت وارد شده است.

مدیر اداره جهاد کشاورزی خرمشهر ادامه داد: آب شور در خرمشهر به حدود 12 هزار اصله نخل که در یک یا دو سال گذشته کشت شده‌اند، خسارت جدی وارد کرده است که از این تعداد 4500 اصله نخل برهی و 7500 اصله نیز استعمران بود.

مطرودی عنوان کرد: نخیلات بارور در خرمشهر نیز به دلیل آب شوری که در شهرستان وجود داشت، حدود 20 تا 30 درصد در بحث باروری خسارت دیدند. اگر این روند شوری آب در خرمشهر ادامه پیدا کند، کل محصولات خرمای شهرستان از بین می‌رود.

وی ادامه داد: نیاز است تا سازمان آب و برق، امور آب و سایر متولیان آب به شکلی نسبت به مدیریت آب اقدام کنند تا آب شیرین هرچه سریعتر به نخیلات خرمشهر برسد، زیرا در غیر اینصورت شاهد خسارت‌های جدی به نخیلات و محصول خرمای آن‌ها خواهیم بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: