• شنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-3280-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

وضعیت مواریث فرهنگی رامهرمز بررسی شد

سرپرست معاونت میراث فرهنگی مدیر‎ کل میراث فرهنگی خوزستان در بازدید از اماکن تاریخی شهرستان رامهرمز قول مساعد داد تا مشکلات این اماکن از جمله موزه این شهرستان پیگیری شود. 

به گزارش ایسنا ـ منطقه خوزستان، محمد علی‎نژاد، رییس میراث فرهنگی رامهرمز، در خصوص این بازدید اظهار داشت: پیرو جلسه‎ شورای اداری میراث فرهنگی استان که هفته گذشته در اهواز برگزار شد، بنا شد که آقای ارسطوزاده سرپرست معاونت میراث فرهنگی خوزستان بازدیدی از رامهرمز و اماکن تاریخی شهرستان داشته باشد. 

او با بیان این ‎که روز پنجشنبه بازدید از اماکن تاریخی رامهرمز از سوی ارسطوزاده و با هدف بررسی وضعیت فعلی مواریث فرهنگی شهرستان و اماکن مهم تاریخی انجام شد افزود: وی طی این بازدید از نزدیک وضعیت بناها و اماکن تاریخی از جمله عمارت صمیمی، ساختمان موزه، خانه بهبهانی، تل برمی، سایت باستانی جوبجی و تپه سیدمحمد دولتمند را بررسی کرد که در این میان مقرر شده است وامی به مالک خانه بهبهانی برای مرمت آن تعلق گیرد. 

رییس اداره میراث فرهنگی رامهرمز افزود: ارسطوزاده در دیداری که با باغبان‎های عمارت صمیمی داشت نیز قول مساعد داد تا در صورت جذب اعتبار، وسایل و ابزار مورد نیاز این باغبان‎ها خریداری شود و کمبودهای آنان نیز در اسرع وقت فرآهم آید. 

علی‎نژاد اضافه کرد: در این بازدید وضعیت موزه شهرستان رامهرمز هم بررسی شد و با توجه به بازدیدی که چندی پیش مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان، نماینده اداره‎ کل موزه‎های کشور و مسئولان شهرستانی از موزه داشتند قرار بر این شد تا مشکلات این موزه نیز از سوی معاونت میراث فرهنگی استان پیگیری و برطرف شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: