• یکشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-10774-5
  • خبرنگار : 17033
  • منبع خبر : ----

مدیر اداره جهاد کشاورزی بهبهان:

امسال کشت تابستانه نداریم

مدیر اداره جهاد کشاورزی بهبهان با اشاره به این‌که در تابستان امسال فقط آب مورد نیاز کشت‌های دائمی تامین می‌شود، گفت: امسال در بهبهان اجازه کشت تابستانه نداریم و کشاورزان در این شهرستان نمی‌توانند نسبت به کشت تابستانه اقدام کنند.

کامبیز محسنی در گفت‌وگو با ایسنا – منطقه خوزستان در خصوص وضعیت کشت تابستانه این شهرستان اظهار کرد: امسال در بهبهان اجازه کشت تابستانه نداریم و کشاورزان در این شهرستان نمی‌توانند نسبت به کشت تابستانه اقدام کنند.

وی افزود: با توجه به اینکه در حوضه زهره و جراحی قرار داریم و در این دو حوضه ممنوعیت کشت اعمال شده است، کشاورزان شهرستان بهبهان نیز اجازه کشت تابستانه ندارند زیرا شرایط آبی در این حوضه‌ها مساعد نیست و امکان تامین آب ونبودجود ندارد.

مدیر اداره جهاد کشاورزی بهبهان تصریح کرد: با توجه به ممنوعیت اعمال شده در بحث کشت تابستانه در شهرستان در صورتی که حتی کشاورزی اقدام به کشت کند، آب مورد نیاز او تامین نخواهد شد.

محسنی ادامه داد: در تابستان امسال در بهبهان فقط آب مورد نیاز کشت‌های دائمی مانند باغات، نخیلات و یونجه تامین خواهد شد. در این زمینه آب مورد نیاز 1560 هکتار باغ و نخیلات و همچنین 3900 هکتار کشت یونجه تامین خواهد شد و امیدواریم در این زمینه مشکلی وجود نداشته باشد.

وی گفت: وضعیت تامین آب مورد نیاز کشت‌های دائم بهبهان خیلی خوب نیست اما مشکلی نیز در این زمینه وجود ندارد و حداقل آبی تامین می‌شود تا این کشت‌ها در شهرستان از بین نروند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: