• سه شنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-3276-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

به منظور پذیرش دانشجوی خارجی؛

مرکز علمی کاربردی در منطقه آزاد اروند راه‌اندازی می‌شود

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی خوزستان با اشاره به سهولت رفت و آمد دانشجویان عراقی در منطقه آزاد اروند، گفت: در حال پیگیری هستیم که رشته‌های تحصیلی موردنیاز در آبادان و خرمشهر فعال شوند و با راه‌اندازی دو مرکز علمی کاربردی نیز کلاس‌ها و دوره‌ها در منطقه آزاد اروند برگزار شوند.

مسعود خداپناه در گفت‌وگو با ایسنا - منطقه خوزستان، در خصوص پذیرش دانشجوی خارجی در دانشگاه علمی کاربردی استان، اظهارکرد: تاکنون جلسات متعددی با روسای دانشگاه‌های کشورهای همجوار و به ویژه کشور عراق برگزار شده و رشته‌های تحصیلی مورد نیاز این کشورها به ما اعلام شده است.

وی افزود: به دلیل این‌که عراقی‌ها می‌توانند بدون برخی مجوز‌ها وارد منطقه آزاد در آبادان و خرمشهر شوند، در حال پیگیری هستیم که رشته‌های تحصیلی در این دو شهرستان فعال شوند و دانشجویان عراقی بتوانند به راحتی رفت و آمد کنند و با راه‌اندازی دو مرکز علمی کاربردی نیز کلاس‌ها و دوره‌های علمی کاربردی در منطقه آزاد اروند برگزار شوند.

رییس دانشگاه جامع علمی کابردی خوزستان ادامه داد: به همین منظور مقدمات کار انجام شده است و پس از انجام هماهنگی‌های لازم با کشور عراق و منطقه آزاد و فراهم کردن زیرساخت‌ها مانند تامین مدرسان و کلاس‌های زبان خارجه در بهمن‌ماه سال تحصیلی آینده پذیرش دانشجوی خارجی انجام خواهد شد. همچنین با زبانکده دانشگاه شهید چمران اهواز صحبت شده است که در صورت نیاز دانشجویان خارجی برای یادگیری زبان فارسی به آن‌جا مراجعه کنند.

خداپناه تصریح کرد: برای آموزش دانشجویان خارجی دو راه وجود دارد؛ اول این‌که این دانشجویان زبان فارسی را فرا بگیرند و وارد کلاس‌های معمول فعال دانشگاه شده که می‌توانند در تمام مراکز ثبت‌نام شوند، بنابراین نیاز به رشته جدید یا برگزاری کلاس جدید نیست. راه دیگر برگزاری کلاس به زبان انگلیسی است که به این منظور باید تعداد دانشجویان برای رشته مورد نظر به حد نصاب برسند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: