• سه شنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-11374-5
  • خبرنگار : 17033
  • منبع خبر : ----

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان:

آب آبادان هنوز برای نخیلات قابل استفاده نیست

مدیر اداره جهاد کشاورزی آبادان با بیان این‌که حدود 2 میلیون اصله نهال در آبادان وجود دارد و شوری آب در آبادان تهدیدی جدی برای حیات آن‌ها است، گفت: شرایطی که در بحث شوری آب در آبادان به وجود آمد به شکلی بود که آب برای نخیلات قابل استفاده نبود و اکنون نیز قابل استفاده نیست.

ناجی شعیب زاده در گفت‌وگو با ایسنا – منطقه خوزستان با اشاره به وضعیت نخلستان‌های آبادان پس از شوری آب در این شهرستان اظهار کرد: آب باید کیفیتی داشته باشد، تا نخیلات بتوانند تولید اقتصادی داشته باشند اما متاسفانه آب در آبادان از شرایط استاندارد تولید به دور است.

وی افزود: زمانی که وضعیت آب از شرایط استاندارد تولید دور شود و کیفیت آن کاهش و شوری آن افزایش پیدا کند، کاهش تولید قطعی است و در صورتی که از این حد مجاز نیز وضعیت بدتر شود، حیات نخیلات نیز به خطر خواهد افتاد.

مدیر اداره جهاد کشاورزی آبادان تصریح کرد: شرایطی که در بحث شوری آب در آبادان به وجود آمد به شکلی بود که آب برای نخیلات قابل استفاده نبود و اکنون نیز قابل استفاده نیست. در این زمینه در تلاش هستیم تا با اقداماتی که انجام می‌گیرد، شاهد رهاسازی آب با کیفیت برای نخیلات شهرستان باشیم.

شعیب زاده بیان کرد: مسئولان شهرستان در تلاش هستند تا آبی از بالادست رهاسازی شود و حجم قابل توجهی از این آب به آبادان برسد تا بتوانیم نخیلات را با آب مناسب آبیاری و از به خطر افتادن حیات آن‌ها جلوگیری کنیم.

وی ادامه داد: حدود 2 میلیون اصله نهال در آبادان وجود دارد و شوری آب در آبادان تهدیدی جدی برای حیات آن‌ها است و امیدواریم با اقداماتی که انجام می‌گیرد، شاهد به خطر افتادن حیات این نخیلات نباشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: