• چهارشنبه ۳ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-1480-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

/نخستین جشنواره ملی تئاتر اهواز/

تئاتر را به جشنواره‌ها خلاصه نکنیم/جشنواره‌ها نقطه عطف تئاتر شوند

عضو کانون منتقدان تئاتر ایران با بیان این که نباید تئاتر را به جشنواره‌ها خلاصه کنیم گفت: باید کوشید تا جشنواره‌ها نقطه عطف و عزیمتی برای اهالی تئاتر شوند. 

رضا کیانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا ـ منطقه خوزستان، تاکید کرد: باید کوشید تا تئاتر با جریان‌های مستمر و توسعه‌بخش در سطح کشور مواجه شود. 

او با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره ملی تئاتر اهواز برپایی این رویداد را به فال نیک گرفت و اظهار داشت: شور و نشاط، همیاری و خرد جمعی ایجاد شده در بین هنرمندان خانواده تئاتر اهواز را می‌توان به عنوان دستاوردی ارزشمند قلمداد کرد. 

وی همچنین با اشاره به چالش‌های پیش روی هر جشنواره بیان کرد: بی‌شک هر حرکت فرهنگی در گام نخست با چالش‌ها و کاستی‌هایی مواجه است اما به نظر من آن چه مهم است نفس برگزاری جشنواره به نحو سازنده و سلیم است. 

مشاور امور فرهنگی و هنری استاندار خوزستان با بیان این که نیاز است تا هنرمندان و مسوولان برای توسعه فرهنگ صادقانه پای کار بیایند خاطرنشان کرد: از ماه‌ها قبل دوستان ما برای این جشنوار زحمات شایان تقدیری کشیده‌اند که از جمله آنها می‌توان به پیگیری‌های برخی هنرمندان و مدیران اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در برگزاری هر چه بهتر این رویداد بزرگ فرهنگی اشاره کرد. 

کیانی ادامه داد: همچنین جا دارد از تلاش‌های هنرمند گرامی جناب آقای سید صادق فاضلی که در ابتدای امر دبیر جشنواره بودند و زحمات زیادی را برای این جشنواره به ثمر رساندند و نیز تمام کسانی که در کنار ایشان بودند هم تشکر کنم. 

او افزود: با تکیه به این موضوع باید تلاش کنیم تا اجرای‌های عمومی تئاتر به صورت دایمی و مستمر در شهرستان‌های کشور و به خصوص در استان خوزستان روی صحنه باشد زیرا استان خوزستان ظرفیت بسیار فراوانی از حیث پیشینه ارزشمند هویتی، تمدنی و فرهنگی و از لحاظ نیروهای کارآمد دارد که می‌توانند در عرصه هنرهای نمایشی در سطح کشور حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشند. 

کیانی با یادآوری این که اگر در محافل هنری حفظ حرمت‌ها و احترام به یک دیگر ارج گذاشته نشود و مورد اهتمام قرار نگیرد کار فنی و تخصصی انجام دادن راه به جایی نخواهد برد تصریح کرد: ما می‌توانیم با ارج نهادن به خرد جمعی شاهد تولید آثار ارزشمندی در سطح استان باشیم و من به عنوان یک عضو از خانواده تئاتر آرزو دارم تا تعامل میان اهالی صدیق رسانه و هنرمندان تئاتر بیش از پیش تقویت شود. 

عضو کانون منتقدان تئاتر ایران تاکید کرد: باید تلاش کنیم در استان خوزستان فضای نشاط، بالندگی، فعالیت، خلاقیت، عالمانه نگریستن، هنرمندانه برخورد کردن و انسانی به مسایل اهتمام ورزیدن را در خوزستان فراهم کنیم زیرا خوزستان علاوه بر سرمایه‌های صنعتی دارای سرمایه‌های فرهنگی و هنری فراوانی نیز هست. 

مشاور امور فرهنگی و هنری استاندار خوزستان با اشاره به تلاش‌های استاندار خورستان برای شکل‌گیری نخستین جشنواره ملی تئاتر اهواز بیان کرد: حمایت‌ها و توجه استاندار محترم به بحث فرهنگ و هنر که همیشه با حساست و ظرافت خاصی مسایل فرهنگی و هنری استان را رصد می‌کنند در شکل‌گیری و برگزاری این جشنواره قابل چشم‌پوشی نیست.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: