• شنبه ۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-4414-5
  • خبرنگار : 17041
  • منبع خبر : ----

غلظت گرد و غبار در دزفول بیش از ۸ برابر حد مجاز

مدیر روابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: میزان غلظت گرد و غبار در ساعت ۹ صبح امروز دزفول به بیش از هشت برابر حدمجاز رسید.

شهریار عسکری در گفتگو با ایسنا - منطقه خوزستان، با  اشاره به میزان آلاینده‌های گرد و غبار امروز در خوزستان اظهار کرد: در پی وقوع گرد و غبار در خوزستان طبق آخرین اندازه‌گیری‌ها تا ساعت ۹ صبح امروز (۶ مرداد ماه) میزان ذرات ریزگرد در هوای دزفول ۱۲۵۰ میکروگرم بر مترمکعب بوده است.

وی افزود: با توجه به اینکه میزان حد مجاز آلاینده‌ها در هوا ۱۵۰ میکروگرم بر مترمکعب است، اکنون غلظت گرد و غبار در دزفول به بیش از هشت برابر حدمجاز رسیده است

مدیر روابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: همچنین میزان ریزگردها در اهواز ۲۲۷ میکروگرم بر مترمکعب، آبادان ۱۸۱ میکروگرم بر مترمکعب، امیدیه ۵۹۶ میکروگرم بر مترمکعب، اندیمشک ۹۱۱، میکروگرم بر مترمکعب بندر امام ۱۶۸ میکروگرم بر مترمکعب، بهبهان ۶۷۴ میکروگرم بر مترمکعب، حمیدیه ۲۳۹ میکروگرم بر مترمکعب، سوسنگرد ۲۰۰ میکروگرم بر مترمکعب، شادگان ۱۱۰ میکروگرم بر مترمکعب و در شوش ۷۳۰ میکروگرم بر مترمکعب اندازه‌گیری شده است.

عسکری بیان کرد: بدین ترتیب میزان غلظت ریزگردها در اندیمشک به بیش از شش برابر، شوش بیش از پنج برابر، بهبهان بیش از چهار برابر و در امیدیه به بیش از سه برابر حد مجاز رسیده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: