• دوشنبه ۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-1876-5
  • خبرنگار : 17040
  • منبع خبر : ----

معاون فرهنگی دانشگاه کشاورزی رامین خوزستان عنوان کرد:

تمایل دانشجویان به فضای مجازی، دلیل کاهش مشارکت آن‌ها در برنامه‌های فرهنگی

معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان گفت: تمایل دانشجویان به فضای مجازی موجب کاهش میل آن‌ها به شرکت در برنامه‌های فرهنگی در دانشگاه شده است.

احمد کوچک‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا - منطقه خوزستان، درخصوص انجام فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان، اظهار کرد: سال گذشته کارهای متفاوتی در دانشگاه انجام شده است. به طور مثال چندین نوبت کرسی‌های آزاد اندیشی با موضوعات مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، کشاورزی، آب و... در دانشگاه برگزار شده است. در این کرسی‌ها از افراد برجسته در سراسر کشور دعوت شد تا در دانشگاه حضور پیدا کنند.

وی افزود: درحال حاضر اغلب بسیج دانشجویی و تشکل اسلامی آزاد اندیشی در دانشگاه در زمینه انجام کارهای سیاسی فعال هستند. همچنین انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام در دانشگاه فعالیت خود را آغاز کرده است و اساسنامه این انجمن در مراحل پایانی تصویب قرار دارد. دانشجویان درخواست تشکیل انجمن اسلامی دانشجویان مستقل را نیز داده‌اند که این درخواست نیز در حال طی کردن مسیرهای اداری است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان گفت: همچنین سال گذشته برنامه دیگری تحت عنوان گفتمان‌های آزاد دانشجویی در دانشگاه برگزار شد. دانشجویان شرکت کننده در این برنامه‌ها درباره یک موضوع مشخص نظرات خود را مطرح و درخصوص آن بحث می‌کنند.

کوچک‌زاده تصریح کرد: همچنین یکی از برنامه‌هایی که دانشگاه برای دانشجویان در نظر گرفته است، آموزش مهارت‌های زندگی به دانشجویان است و به همین منظور کارگاه‌هایی برای دانشجویان برگزار شد. در تلاش هستیم که دوره تکمیلی این کارگاه‌ها را از مهرماه با همکاری با سازمان فنی و حرفه‌ای برگزار کنیم تا دانشجویان به جز رشته تخصصی خود، فن یا مهارت‌های مختلفی در این کارگاه‌ها بیاموزند.

وی ادامه داد: برای برگزاری این دوره‌ها صحبت‌های مقدماتی انجام شده است اما منتظر بازگشایی دانشگاه‌ها هستیم تا با همکاری معاونت فرهنگی، مسئولان کارآفرینی دانشگاه و سازمان فنی و حرفه‌ای کار خود را آغاز کرده و برنامه‌ریزی‌های مختلف را انجام دهیم.

معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان درخصوص فعالیت نشریات دانشجویی در این دانشگاه، گفت: در گذشته حدود هشت نشریه دانشجویی در دانشگاه وجود داشت اما در حال حاضر تنها نشریه بسیج دانشجویی و نشریه انجمن‌های علمی دانشگاه فعالیت دارند. دلیل این کاهش فعالیت‌ها را نیز می‌توان تمایل بیشتر دانشجویان به استفاده از فضای مجازی دانست. به همین دلیل دانشجویان دیگر انرژی زیادی برای این گونه کارهای فرهنگی نمی‌گذارند. ما نیز تصمیم گرفته‌ایم که نشریات خود را به صورت مجازی ارائه دهیم تا بتوانیم دانشجویان را بیشتر جذب کنیم.

کوچک‌زاده با بیان اینکه حدود 10 کانون فرهنگی و هنری در دانشگاه وجود دارد، ادامه داد: فعالیت این کانون‌ها نیز مانند انجمن‌های علمی دانشگاه است. فعالیت دانشجویان در فضای مجازی موجب شده علاقه دانشجویان به فعالیت‌های فرهنگی کمتر شود. علی رغم اینکه بودجه کافی برای مسائل فرهنگی در دانشگاه در نظر گرفته شده است اما متاسفانه تمایل دانشجویان خیلی کم است.

وی افزود: البته امسال دانشجویان از دو برنامه فرهنگی جشنواره اقوام و بزرگداشت فردوسی استقبال بسیار زیادی داشتند اما استقبال آن‌ها از دیگر برنامه‌ها متوسط بوده است. به طور مثال برنامه‌هایی در خصوص پیشگیری از ایدز یا مبارزه با مواد مخدر در دانشگاه برگزار شده است اما استقبال زیادی از سوی دانشجویان در این زمینه ندیده‌ایم. برخی موارد برای دانشجویان تکراری شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: