• سه شنبه ۹ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-2176-5
  • خبرنگار : 17037
  • منبع خبر : ----

/۳۸ سال با جهاد دانشگاهی/

معاون استاندار خوزستان:
شکل‌گیری جهاد دانشگاهی نقطه آغازگر خوداتکایی بود

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان گفت: امروز به برکت ایجاد خود اتکایی و اعتماد به نفس در دانشگاه‌های مختلف کشور شاهد دستاوردهای مهمی در حوزه‌های مختلف صنعت، پزشکی و ... هستیم و شکل‌گیری جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد انقلابی یک نقطه آغازین در این زمینه بود.

علی‌حسین‌ حسین‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا - منطقه خوزستان، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها در پیشرفت آموزشی و علمی در کشور این بود که جهاد دانشگاهی به برکت گفتمان انقلاب با اعتماد به نفس و اتکای به خود توانست دست به کارهای علمی که شاید پیش از آن به دلیل عدم اعتماد به نفس لازم امکان‌پذیر نبود بزند، این قدم در این نهاد برداشته شد و نقطه آغازی برای انجام‌ کارهای علمی شد.

وی با اشاره به در پیش بودن سی و هشتمین سالگرد تاسیس جهاد دانشگاهی، عنوان کرد: امروز به برکت این خود اتکایی و اعتماد به نفس در دانشگاه‌های مختلف کشور شاهد دستاوردهای مهمی در حوزه‌های مختلف صنعت، پزشکی و ... هستیم. شکل‌گیری جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد انقلابی یک نقطه آغازین در این زمینه بود.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان ادامه داد: جهادهای دانشگاهی استان‌‌های مختلف با توجه به منطقه‌ای که در آن فعالیت می‌کنند در حوزه‌های مختلف کار می‌کنند و ظرفیت‌های استان را بالفعل می‌کنند. جهاد دانشگاهی خوزستان نیز تاکنون در زمینه‌های حفاری و نفت به خوبی کار کرده و اختراعاتی نیز به ثبت رسانده است.

حسین‌زاده ادامه داد: جهاد دانشگاهی خوزستان همچنین برای این صنایع ابزاری را تولید کرده که پیش از این از کشورهای خارجی وارد می‌شد؛ بنابراین گام مهمی در راستای خودکفایی برداشته است. همچنین در حوزه خدمات عمومی، پزشکی، بهداشتی و ... فعالیت‌های خوبی را به انجام رسانده است.

وی با اشاره به ظرفیت‌ها و نیازهای امروز استان، تصریح کرد: آنچه امروز ظرفیت حیاتی و مهم استان است که باید بسیار مورد توجه قرار گیرد، مسایل اقلیمی و محیط زیستی است که از جهاد دانشگاهی انتظار می‌رود در کنار سایر دانشگاه‌ها در این زمینه ورود پیدا کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: