• چهارشنبه ۱۰ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-5174-5
  • خبرنگار : 17033
  • منبع خبر : ----

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان:

شوری آب و گرما به باغات رامهرمز خسارت زده است

مدیر اداره جهاد کشاورزی رامهرمز گفت: شوری آب رامهرمز و گرما بر روی نخیلات، باغات و همچنین کشت‌های تابستانه شهرستان اثر منفی گذاشته و آن‌ها را با خسارت‌هایی مواجه کرده است.

سید مهرداد میرسالاری در گفت‌وگو با ایسنا – منطقه خوزستان، با اشاره به وضعیت شوری آب در این شهرستان اظهار کرد: شوری آب رامهرمز و گرما بر روی نخیلات، باغات و همچنین کشت‌های تابستانه شهرستان اثر منفی گذاشته و آن‌ها را با خسارت‌هایی مواجه کرده است.

وی افزود: شوری آب بر روی باغات انگور و انار شهرستان رامهرمز اثرات منفی گذاشته و محصولات این باغات را با مشکلات کیفی مواجه کرده و در این زمینه گرما نیز باعث مضاعف‌تر شدن مشکلات این باغات شده است.

مدیر اداره جهاد کشاورزی رامهرمز تصریح کرد: شوری آب با توجه به مقاوم‌تر بودن درختان نخل، اثر چندانی بر روی نخیلات رامهرمز نگذاشته است اما گرما در این خصوص تاثیرگذار بوده و مشکلات اندکی را برای نخلداران به وجود آورده است.

میرسالاری با بیان این‌که سطح باغات شهرستان در حوزه مرکزی حدود 200 هکتار است، گفت: شوری آب و گرما بر روی همه سطوح این باغات اثرگذار بوده و کشاورزان را در این زمینه با مشکلاتی مواجه کرده است.

وی ادامه داد: حدود 90 درصد از باغات انگور با توجه به این‌که درختان انگور اندکی ضعیف هستند، در بحث شوری آب و افزایش دمای هوا با خسارت مواجه شده‌اند. همچنین کشت تابستانه شهرستان که شامل لوبیا، ماش و... است نیز با توجه به وضعیت شوری آب با خسارت‌هایی رو به رو شده است.

مدیر اداره جهاد کشاورزی رامهرمز خاطرنشان کرد: در این زمینه با همکاری سازمان آب و برق و با رها سازی آبی که انجام گرفته، شوری آب اندکی کاهش یافته و امیدواریم در روزهای آینده نیز وضعیت کیفی آب بهبود پیدا کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: