• شنبه ۱۳ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-2976-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

موفقیت دانش‌آموزان خوزستانی در جشنواره کشوری هنرهای تجسمی

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان از کسب یک رتبه اول، سه رتبه دوم و دو رتبه سوم نوزدهمین جشنواره کشوری هنرهای تجسمی توسط هنرجویان خوزستانی خبر داد.

به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، محمد تقی‌زاده در این باره اظهار کرد: نوزدهمین دوره جشنواره کشوری هنرهای تجسمی با حضور بیش از یک هزار هنرجو از ۲۶ استان کشور در شهرکرد به کار خود پایان داد.

وی افزود: تیم اعزامی خوزستان به این دوره از جشنواره متشکل از شش هنرجو بود که موفق به کسب شش عنوان برتر کشوری شدند.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در ادامه با اشاره به رتبه‌های برتر کسب شده توسط هنرجویان خوزستانی، خاطرنشان‌کرد: مریم رشیدی هنرجوی ناحیه ۳ اهواز موفق به کسب رتبه اول این جشنواره در رشته تصویرسازی دیجیتال شد. همچنین پرنیا زعفران‌زاده دیگر هنرجوی این ناحیه توانست با پیشی گرفتن از سایر رقبا عنوان دومی این جشنواره را در رشته چاپ لینولئوم (گرافیک) از آن خود کند.

تقی‌زاده ادامه داد: تارا ابن‌قاسم از ناحیه ۳ اهواز موفق به کسب رتبه دوم این جشنواره کشوری در رشته پیکتوگرام شد. رعنا نوروزی هنرجوی ناحیه ۳ اهواز نیز توانست با کسب حدنصاب امتیازی به رتبه دوم این رقابت‌ها در رشته لوگوتایپ دست پیدا کند.

وی افزود: محمد حزباوی هنرجوی شهرستان کارون نیز موفق به کسب رتبه سوم در رشته معماری تزیینات داخلی شد. همچنین مهگل گیلانی دانش‌آموز ناحیه یک توانست رتبه سوم این رقابت ها را در رشته چاپ روی شیشه (گرافیک) کسب کند.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با بیان اینکه مرحله اول این جشنواره شاهد حضور ۹ هزار و ۳۳۱ اثر دانش‌آموزی از سراسر کشور بود، توضیح داد: در این مرحله ۱۷۳ اثر از خوزستان در هفت رشته مختلف شرکت داده شد که از این تعداد ۳۳ اثر موفق به راهیابی به مرحله بعد شدند و پس از داوری آثار شش اثر به مرحله نهایی این جشنواره در شهرکرد راه یافتند.

تقی‌زاده در پایان ضمن قدردانی از زحمات هنرجویان و هنرآموزانی که در کسب این موفقیت سهیم بودند، یادآور شد: توجه به رویکرد مهارت‌آموزی و آموزش حرفه‌محور از مهمترین اولویت‌های برنامه توسعه آموزش و پرورش خوزستان است.

مرحله نهایی نوزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی با حضور بیش از یک هزار هنرجو از ۲۶ استان کشور هشتم تا دهم مردادماه ۹۷ به میزبانی شهرکرد برگزار شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: