• یکشنبه ۱۴ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-7574-5
  • خبرنگار : 17033
  • منبع خبر : ----

رییس کمیسیون هماهنگی بانک های خوزستان:

تسهیلات به تنهایی نمی‌تواند مشکلات را حل کند

رییس کمیسیون هماهنگی بانک‌های خوزستان با بیان اینکه تسهیلات می‌تواند به حل مشکلات کمک کند اما مشکلات را حل نمی‌کند، گفت: اینکه انتظار داشته باشیم سیستم بانکی همه مشکلات را در همه بخش‌ها حل کند، صحیح نیست.

به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، رضا طاهری در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که امروز 14 مردادماه در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: همیشه عنوان می‌شود که همه تقصیرات مشکلات استان بر گردن بانک‌ها است.

وی افزود: آمارهای ارایه شده در بحث پرداخت تسهیلات بانکی به واحدهای مختلف توسط بانک‌های خوزستان، کمتر از 50 درصد نیست.

رییس کمیسیون هماهنگی بانک‌های خوزستان تصریح کرد: در سال‌هایی که نسبت تسهیلات به منابع در استان حدود 106 درصد بود، مشکلات استان حل نشد زیرا تسهیلات به تنهایی نمی‌تواند مشکلات را حل کند.

طاهری با بیان اینکه تسهیلات می‌تواند به حل مشکلات کمک کند اما مشکلات را حل نمی‌کند، گفت: اینکه انتظار داشته باشیم سیستم بانکی همه مشکلات را در همه بخش‌ها حل کند، صحیح نیست.

وی ادامه داد: بعضا در زمان‌هایی بانک‌های استان باید جایگزین اداره دارایی و مالیات شوند و مشکلاتی را که در این بخش‌ها به وجود می‌آید را به بانک‌ها ربط می‌دهند.

رییس کمیسیون هماهنگی بانک‌های خوزستان خاطرنشان کرد: اگر تسهیلاتی که شرکت‌های مختلف در استان در حال حاضر نزد بانک‌های کشور دارند را محاسبه کنیم قطعا نسبت پرداخت تسهیلات به سپرده‌ها بسیار بیشتر از چیزی که عنوان می‌شود خواهد بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: