• دوشنبه ۱۵ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۱:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-7874-5
  • خبرنگار : 17033
  • منبع خبر : ----

نهاوندیان:

هماهنگی بیشتر دولت و بخش خصوصی در شرایط فعلی ضروری است

معاون اقتصادی رییس جمهور گفت: در این شرایط باید همراهی و هماهنگی میان دولت و بخش خصوصی شکل بگیرد و قوت بیشتری پیدا کند تا مسیر رشد و پیشرفتی که در دو یا سه سال اخیر در کشور شاهد آن بوده‌ایم را با سرعت بیشتری طی کنیم.

به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، محمد نهاوندیان در حاشیه نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که شامگاه 14 مردادماه در اهواز برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هدف از سفر به استان خوزستان عمدتا حضور در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی و شنیدن نظرات فعالان اقتصادی بود.

وی افزود: یکی دیگر از اهداف سفر به خوزستان بحث محیط زیستی در زمینه ریزگردها و آتش سوزی هورالعظیم در استان بود.

معاون اقتصادی رییس جمهور تصریح کرد: همچنین امروز صحبت‌هایی در خصوص مقابله با آتش سوزی در هورالعظیم در کشور همسایه و کار وسیعی که در رابطه با نهال کاری در استان برای تثبیت شن‌های روان انجام گرفته است، مطرح شد.

نهاوندیان عنوان کرد: همچنین بحث‌های نیز در رابطه با کار وسیعی که در زمینه آبرسانی به اراضی طرح 550 هزار هکتاری مقام معظم رهبری انجام گرفته است، مطرح شد.

وی عنوان کرد: گزارش‌هایی در رابطه با همه این مسایل مطرح و عنوان شده است و امیدواریم تا همه این مسایل با سرعت بیشتری پیگیری و حل شوند.

معاون اقتصادی رییس جمهور با اشاره به برگزاری جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خوزستان گفت: این ماموریت ملی که به استان‌ها واگذار شده، برای رساندن نظرات فعالان اقتصادی به مسوولان مرکز و دریافت بازخورد اجرای سیاست‌ها است.

نهاوندیان با اشاره به شرایط ویژه اقتصادی کشور که در حال حاضر با آن رو به رو است، بیان کرد: در این شرایط باید همراهی و هماهنگی میان دولت و بخش خصوصی شکل بگیرد و فوت بیشتری پیدا کند تا مسیر رشد و پیشرفتی که در دو یا سه سال اخیر در کشور شاهد آن بوده‌ایم را با سرعت بیشتری طی کنیم.

وی اظهار کرد: خوشبختانه صادرات استان خوزستان به کشورهای همسایه همان مسیری را که در چند سال گذشته داشته را طی کرده است و در چهار ماهه ابتدایی سال 97 نیز این مسیر را ادامه داده است.

معاون اقتصادی رییس جمهور با بیان اینکه در حال حاصر از پتانسیل تولید استان خوزستان استفاده می‌شود، گفت: خواست‌هایی در استان خوزستان در زمینه تسهیل مقررات و تجهیز گمرکات وجود دارد که در این زمینه بحث‌هایی انجام گرفت.

نهاوندیان با بیان اینکه مشکلات واحدهای تولیدی و اقتصادی استان در سه کارگروه مالیات، تامین اجتماعی و بانکی بررسی شد، گفت: در این خصوص توضیحاتی ارائه شد و در بخش‌هایی که نیاز به تصمیم گیری بود، تصمیمات لازم اتخاذ شد و در مواردی نیز نیاز است تا در مرکز نشبت به تصمیم گیری آن‌ها اقدام شود.

وی با بیان اینکه ارزیابی من از کارکرد شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان مثبت است، بیان کرد: جلسات این شورا به صورت مستمر برگزار شده است و پختگی نظرات ارایه شده در این جلسه نیز بیانگر این مساله بود.

معاون اقتصادی رییس جمهور خاطرنشان کرد: امیدواریم حرکت مثبتی که در اقتصاد استان شکل گرفته است با افدام جدی که در رابطه با مسایل زیست محیطی خوزستان انجام می‌گیرد، دست به دست هم بدهد تا خوزستان بتواند به عنوان استان پیشگام در رشد پایدار کشور فعالیت کند.

نهاوندیان در خصوص مشکلات گروه ملی فولاد ایران گفت: بنا داشتیم که اگر فرصتی بود به مسایل فولادی استان نیز رسیدگی کنیم اما باید بازدید و رسیدگی به این شرکت‌ها را به فرصتی دیگر موکول کنیم. در جسله‌ای که با نخبگان استان برگزار خواهیم کرد، قطعا مسایلی در این رابطه نیز طرح خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: