• شنبه ۲۰ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-12714-5
  • خبرنگار : 17041
  • منبع خبر : ----

دلیل عدم مطلوبیت آب شرب شرق اهواز چیست؟

رئیس مرکز بهداشت شرق اهواز با اشاره به کاهش مطلوبیت میکروبی آب شرب در مناطق شهری و روستایی گفت: در دو ماه نخست امسال، میزان عدم مطلوبیت میکروبی آب در مناطق روستایی شرق اهواز به 20 درصد رسید.

دکتر آرش یلالی در گفت‌وگو با ایسنا - منطقه خوزستان، در خصوص وضعیت مطلوبیت میکروبی آب در شرق اهواز، اظهار کرد: در سه ماهه نخست سال جاری به دلیل ریزش قسمت کوچکی از کانال طرح آب‌رسانی غدیر، آورد شرکت آب و فاضلاب خوزستان از این طرح کاهش یافت. همچنین  در این مدت به دلیل  کاهش دبی رودخانه کارون، برداشت و تصفیه آب به صورت مناسب انجام نمی‌شد.

وی افزود: زمانی می‌توانیم از رودخانه کارون برداشت آب مناسب داشته باشیم که دبی آب بیش از 200 متر مکعب بر ثانیه باشد در حالی که دبی رودخانه در خردادماه به 100 مترمکعب بر ثانیه کاهش یافت. همچنین در خردادماه امسال به دلیل اختلال در مسیر طرح آب‌رسانی غدیر و قطع شدن برداشت آب از این طرح و از سوی دیگر کاهش میزان دبی رودخانه کارون برخی مشکلات ایجاد شد.

رئیس مرکز بهداشت شرق اهواز تصریح کرد: در تیرماه سال جاری با باز کردن دریچه‌ها و بالا آمدن سطح  آب و دبی رودخانه کارون وضعیت مطلوب‌تر شد.

یلالی درخصوص وضعیت مطلوبیت میکروبی آب تصریح کرد: میزان مطلوبیت آب در مناطق شهری در خردادماه به 94.11 درصد و در تیرماه به 98.41 درصد رسیده بود.

وی افزود: مطلوبیت میکروبی آب شرب مناطق روستایی شرق اهواز امسال افت زیادی داشته است. میزان عدم مطلوبیت آب شرب در مناطق روستایی در دو ماهه نخست سال جاری به 20 درصد، خرداد ماه 89 درصد و در تیرماه به 85 درصد رسید.

رئیس مرکز بهداشت شرق اهواز تصریح کرد: به دلیل شکستگی و فرسودگی شبکه آب، آلودگی‌های آب رخ می‌دهد و معمولا هیچ‌ وقت میزان درصد مطلوبیت به 100 درصد نرسیده است. در حالی که وقتی نمونه‌برداری انجام می‌شود انتظار داریم میزان مطلوبیت میکروبی آب به 100 درصد برسد.

یلالی گفت: در روستاها از نظر کیفی و کمی آب شرب مشکل وجود دارد. در بسیاری از روستاها روزانه آب وجود ندارد اگر هم روزانه آب وجود داشته باشد، مدت آن بین سه تا شش ساعت است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: