• چهارشنبه ۷ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 976-776-5
  • خبرنگار : 17040
  • منبع خبر : ----

استاندار خوزستان:

نباید هیچ خلاقیت، ایده و اندیشه‌ای به علت عدم وجود امکانات مدفون شود

استاندار خوزستان گفت: باید شرایطی را فراهم کنیم که هیچ خلاقیت، فکر، ایده و اندیشه‌ای به علت عدم وجود امکانات مدفون نشود و از پیشرفت بازنماند.

به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، غلامرضا شریعتی در مراسم افتتاح نخستین کانون شکوفایی خلاقیت و نوآوری بانوان که امروز، چهارشنبه (هفتم شهریورماه) برگزار شد، ضمن تبریک عید غدیر اظهار کرد: باید تلاش کنیم در حوزه‌های مختلف زمینه لازم برای بالفعل کردن پتانسیل‌ها و خلاقیت‌های بانوان را فراهم کنیم. شرایط  در کشور و استان باید به گونه‌ای باشد که زمینه بروز این خلاقیت‌ها برای بانوان فراهم باشد.

وی افزود: به دلیل برخی مسائل اعتقادی و فرهنگی ما محدودیت‌هایی داریم که ممکن است این محدودیت‌ها در کشورهای دیگر وجود نداشته باشد. ما موظف و مکلف هستیم که مسائل اعتقادی شرعی و دینی را رعایت کنیم اما در عین حال این مساله نباید موجب شود که خلاقیت‌ها و استعدادهای بانوان مدفون شود و شرایط برای ظهور و توسعه و پیشرفت آن‌ها فراهم نباشد.

استاندار خوزستان گفت: در این حوزه باید سرمایه‌گذاری و عدالت لازم برقرار شود. نباید در بروز و ظهور استعداد، خلاقیت، هنر و قابلیت، عدم عدالت وجود داشته باشد. همه افراد باید به یک نسبت بتوانند به امکانات دسترسی داشته باشند. در شورای ورزش و جوانان نیز تاکید کردم که باید حتما امکانات ورزشی لازم برای بانوان را در استان فراهم کنیم تا دسترسی لازم را داشته باشند.

شریعتی ادامه داد: ورزش قهرمانی یک بعد ورزش است اما در حوزه ورزش همگانی نیز بانوان با توجه به شرایط فیزیکی بیولوژیکی خود بیشتر نیاز به ورزش دارند ولی می‌بینیم در جامعه و در استان ما این شرایط برای آن‌ها فراهم نیست که این مساله می‌تواند موجب بروز بیماری‌ها شود.
 
وی خاطرنشان‌کرد: تاسیس کانون شکوفایی خلاقیت و نوآوری برای بروز خلاقیت‌ها، ایجاد مشاغل مختلف و رشد و شکوفایی لازم است، البته این شروع کار است. این علاقه‌مندی، استعداد، خلاقیت و تلاش بانوان به گونه‌ای است که پیش‌بینی می‌شود این مرکز برای یک سال پاسخ‌گوی فعالیت‌های بانوان باشد. امیدوارم به تدریج به سمت عدالت در این زمینه گام برداریم. تلاش می‌کنیم شرایط به گونه‌ای باشد که خلاقیت، فکر، ایده و اندیشه‌ای به علت عدم وجود امکانات مدفون نشود و از پیشرفت بازنماند. مهم این است که صاحب ایده بتواند ایده خود را آن طور که باید به نتیجه برساند و منجر به خدمت به همه مردم شود.

به گزارش ایسنا، در این مراسم نخستین کانون شکوفایی خلاقیت و نوآوری بانوان در استان افتتاح شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: