• شنبه ۱۷ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 976-2676-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

ایجاد مهارت در 10درصد مدارس متوسطه اول خوزستان در دستور کار آموزش و پرورش

  معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: امسال شورای آموزش و پرورش استان ایجاد مهارت در 10 درصد مدارس متوسطه اول با هماهنگی سازمان فنی و حرفه‌ای را در دستور کار خود دارد.
 
به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، جمشید کمایی در شورای آموزش و پرورش استان که امروز، هفدهم شهریورماه در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: پروژه مهر، نماد یک پروژه مدیریتی است که برای سازماندهی، هماهنگی و ارزیابی مدارس جهت آغاز سال تحصیلی جدید تنظیم شده است. تا امروز آموزش و پرورش خوزستان موفق به ثبت‌نام 910 هزار و 761 دانش‌آموز، بدون احتساب پیش‌دبستانی در سامانه سناد دانش‌آموزی شده است. به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود تا زمان باقی‌مانده تعداد دانش‌آموزان ثبت‌نام شده از مرز یک میلیون نفر عبور کند.
 
وی ادامه داد: از مدیران و مسئولان انتظار می‌رود که جلسه‌ای با حضور دستگاه‌های دولتی و غیردولتی و سازمان‌های مردم‌نهاد تشکیل دهند و کارهایی از قبیل آماده‌سازی مدارس روستایی و محروم، تشکیل ستاد استقبال از مهر توسط واحدهای فرهنگی شهرداری‌ها در مناطق و شهرستان‌ها، آماده‌سازی محیط پیرامونی مدارس توسط شهرداران، آسفالت و بهینه‌سازی ترافیکی، ایجاد سرویس توسط بخش حمل و نقل شهرداری، اصلاح ورودی‌های مدارس، ایجاد فضای سبز، کمک به دانش‌آموزان نیازمند با مشارکت بهزیستی، کمیته امداد، سازمان‌های مردم‌نهاد و خیرین، تأمین وسایل سرمایشی مدارس، تلاش برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام توسط کمیته برنامه‌ریزی شهرستان‌ها و تجهیز هنرستان‌ها بررسی و پیگیری شود.
 
معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان افزود: استان خوزستان در توسعه مراکز پیش‌دبستانی رتبه خوبی کسب کرد. همچنین شورای آموزش و پرورش استان امسال ایجاد مهارت در 10 درصد مدارس متوسطه اول با هماهنگی سازمان فنی و حرفه‌ای را در دستور کار خود دارد.
 
کمایی همچنین از کمک برای جذب بازماندگان از تحصیل و ایجاد پایگاه‌های کنکوری خبر داد و گفت: آموزش و پرورش توانست از رتبه 27 به رتبه 19 در بحث رتبه‌های کنکور صعود کند و امسال بیش از 200 دانش‌آموز توانستند رتبه‌های زیر هزار کشوری در کنکور به دست آورند که با تکمیل اطلاعات این افراد ممکن است بالغ بر 300 نفر باشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: