• سه شنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-13174-5
  • خبرنگار : 17033
  • منبع خبر : ----

رییس اتاق اصناف اهواز:

موردی از احتکار در اهواز مشاهده نشده است

رییس اتاق اصناف اهواز گفت: بر اساس بازرسی های انجام گرفته از واحدهای صنفی تا کنون هیچ موردی از احتکار در بازار اهواز مشاهده نشده است.

سعید ممبینی در گفت‌وگو با ایسنا – منطقه خوزستان، با اشاره به بحث احتکار کالا در بازار اظهار کرد: تا کنون بر اساس بازرسی های انجام گرفته از واحدهای صنفی اهواز هیچ موردی از احتکار مشاهده نشده است.

وی افزود: در مواردی که تا کنون بازرسی به عمل آمده، اطلاق قانونی که در بحث احتکار و اختفاء وجود دارد شامل آن اصناف نشده و در حوزه ما موردی از احتکار مشاهده نشده است.

رییس اتاق اصناف اهواز تصریح کرد: اگر واحدی تعدادی جنس در انبار دارد اما در حال فروش آن ها است، احتکار به شمار نمی آید و در این زمینه باید میان کسی که اجناس خود را به فروش می رساند و شخصی که اجناس را نگهداری می کند تا قیمت آن ها افزایش پیدا کند، تفاوت قائل شد.

ممبینی ادامه داد: وقتی شخصی کالایی که از گذشته خریداری کرده را پنهان می کند تا قیمت آن در بازار افزایش پیدا کند، اختفاء نام دارد و باید با آن شخص برخورد کرد.

وی بیان کرد: اتاق اصناف اهواز تلاش کرده تا در این زمینه به مجموعه اصناف زیر مجموعه خود اطلاع رسانی لازم را انجام دهد، تا این اصناف حرکتی را انجام ندهند تا تداعی گر بحث احتکار باشد. در این راستا بازرسی ها به صورت مرتب در حال انجام است و در صورت مشاهده هرگونه بحث احتکار با متخلفین به صورت جدی برخورد خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: