• جمعه ۳۰ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-17814-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

آتش سوزی جنگل ها و مراتع در دو منطقه در اندیکا

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان آخرین وضعیت اطفای آتش سوزی جنگل ها و مراتع در دو منطقه در شهرستان اندیکا را تشریح کرد.

به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، کیامرث حاجی زاده با اشاره به آتش سوزی در دو منطقه دشت گل اندیکا و شیمبار اظهار کرد: آتش سوزی در دو منطقه دشت گل اندیکا و شیمبار ادامه داشته و تمامی نیروها کنترل و اطفاء حریق در حال انجام وظیفه هستند.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان ادامه داد: اولین آتش سوزی در حدود ساعت ۱۵ امروز (جمعه) در منطقه دشت گل شهرستان به وقوع پیوست و جنگلها و مراتع آن منطقه دچار حریق گسترده شدند.

وی افزود: دومین آتش‌سوزی حدود دو ساعت بعد و در حدود ساعت ۱۷ امروز در منطقه حفاظت شده شیرین بهار (شیمبار) و در تالاب شیمبار به وقوع پیوست که بلافاصله پس از وقوع حریق نخست ستاد مدیریت بحران شهرستانها اندیکا، لالی و مسجدسلیمان در حالت آماده باش کامل قرار گرفته و نیروها و امکانات دستگاه‌های مرتبط از شهرستان‌های لالی و مسجدسلیمان به عنوان شهرستان های معین به شهرستان اندیکا اعزام و به همراه جوامع محلی، دوستداران طبیعت و محیط زیست در هر دو منطقه در حال اطفاء حریق هستند.

وی اظهار کرد: همچنین ماشین آتش نشانی نفت و دو تیم هلال احمر به منطقه اعزام شده است. منطقه دشت گل در بخش مرکزی اندیکا و جزو عرصه های منابع طبیعی به شمار می‌رود. منطقه شیمبار نیز در شمال اندیکا و جزو عرصه های محیط زیستی استان خوزستان است.  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: