• سه شنبه ۱۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-4074-5
  • خبرنگار : 17033
  • منبع خبر : ----

معاون فرودگاه:

فرودگاه آبادان دیگر پرواز خارجی ندارد

معاون فرودگاه آیت الله جمی آبادان با اشاره به حذف پروازهای بین المللی از فرودگاه آبادان گفت: در حال حاضر فرودگاه آبادان به دلیل مسایلی که در بحث ارز وجود دارد و همچنین کاهش میزان استقبال مسافران از سفرهای خارجی، دیگر پرواز خارجی ندارد.

احسان الواری نژاد در گفت‌وگو با ایسنا – منطقه خوزستان با اشاره به حذف پروازهای بین المللی از فرودگاه آبادان اظهار کرد: در حال حاضر فرودگاه آبادان به دلیل مسایلی که در بحث ارز وجود دارد و همچنین کاهش میزان استقبال مسافران از سفرهای خارجی، دیگر پرواز خارجی ندارد.

وی با بیان این‌که الزاما هر فرودگاهی که پرواز خارجی داشته باشد یک فرودگاه بین المللی نیست، افزود: بر اساس تقسیم‌بندی‌هایی که در فرودگاه‌های کشور وجود دارد، فرودگاه آبادان یک فرودگاه بین المللی نیست و یک مرز هوایی است.

معاون فرودگاه آیت الله جمی آبادان تصریح کرد: فرودگاهی بین المللی است که گواهینامه رسمی از سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری داشته باشد. در این زمینه در فرودگاه آبادان در تلاش هستیم تا با فراهم کردن زیرساخت‌های لازم، مجوز بین المللی بودن فرودگاه را دریافت کنیم.

الواری نژاد  خاطرنشان کرد: با توجه به بحث ارز، فعالیت شرکت‌های خارجی که به ارائه پروازهای بین المللی اقدام می‌کردند دیگر برای آن‌ها به صرفه نبود و به این دلیل نسبت به جمع‌آوری پروازها اقدام کردند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین با توجه به شرایطی که در بحث عوارض خروج از کشور و ارز مسافرتی به وجود آمد، تقاضا برای سفر به خارج از کشور کاهش پیدا کرد که این مساله نیز در زمینه حذف پروازهای بین المللی از فرودگاه آبادان موثر بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: