• سه شنبه ۱۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-8274-5
  • خبرنگار : 17033
  • منبع خبر : ----

آخرین آمار خرید خرما در آبادان، خرمشهر و شادگان

معاون فنی و بازرگانی تعاون روستایی خوزستان با اشاره به خرید توافقی خرما در شهرهای آبادان، خرمشهر و شادگان، گفت: تا کنون 2 هزار و 426 تن خرما از کشاورزان این سه شهرستان خریداری شده است.

رضا عبیات در گفت‌وگو با ایسنا – منطقه خوزستان، با اشاره به خرید توافقی خرما در شهرهای آبادان، خرمشهر و شادگان اظهار کرد: طرح خرید حمایتی خرما برای جبران بخشی از خسارات نخلداران که به دلیل خشکسالی و شوری آب دچار مشکل شدند، توسط تعاون روستایی خوزستان در حال انجام است.

وی افزود: خرید حمایتی خرما از کشاورزان آبادان، خرمشهر و شادگان از شهریورماه آغاز شده که تا کنون 2426 تن خرما از آن‌ها خریداری شده است.

معاون فنی و بازرگانی تعاون روستایی خوزستان با بیان این‌که تا کنون بیشترین خرید خرما از کشاورزان آبادانی انجام گرفته است، تصریح کرد: تا کنون از کشاورزان آبادانی 1721 تن خرما خریداری شده است. همچنین از کشاورزان شادگانی 680 تن خرما و کشاورزان خرمشهری 23 تن خرما خریداری شده است.

عبیات ادامه داد: خرمای خریداری‌شده از کشاورزان بر اساس کیفیت و در قالب درجه یک، دو و سه خریداری شده است. قیمت خرید توافقی هر کیلوگرم خرمای درجه یک استعمران 2900 تومان است. همچنین قیمت خرمای درجه 2 نیز با 15 درصد اختلاف 2400 تومان و درجه سه 2100 تومان از کشاورزان خریداری می‌شود.

وی با بیان این‌که خرید خرما تا پایان مهرماه ادامه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: امسال با توجه به شرایط به وجود آمده پیش بینی می‌کنیم که حدود 5 هزار تن خرما از کشاورزان خریداری کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: