• سه شنبه ۱۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-11314-5
  • خبرنگار : 17041
  • منبع خبر : ----

مدیر سلامت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت خوزستان تاکید کرد:

لزوم توجه به کانون عظیم آلودگی در حمیدیه و مسیر طریق الحسین

مدیر سلامت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت خوزستان با تاکید بر لزوم لایروبی و آهک پاشی جویهای روباز در آستانه سفرهای اربعین حسینی گفت: کانون عظیمی از آلودگی در شهرستان حمیدیه و مسیر طریق الحسین وجود دارد.

به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، فرهاد صفدری در جلسه کارگروه تخصصی مخاطرات زیست محیطی خوزستان که امروز (۱۷ مهرماه) برگزار شد، در خصوص آهک پاشی و لایروبی جویهای روباز خوزستان اظهار کرد: بر اساس آخرین گزارش که در شورای سلامت خوزستان ارائه شد، شهر اهواز از نظر لایروبی جویهای روباز وضعیت خوبی ندارد. در 12 شهرستان خوزستان در زمینه آهک پاشی و لایروبی جویهای روباز کار خاصی انجام نشده است که در این زمینه نامه ای به اداره کل مدیریت بحران خوزستان ارسال کرده ایم.

وی با تاکید بر لزوم لایروبی و آهک پاشی جویهای روباز، عنوان کرد: در برخی شهرها کار آهک پاشی و لایروبی به طور مستمر انجام می شود اما در برخی شهرستان‌ها هم در حوزه شهر و هم در حوزه روستا به خوبی کار نمی شود.

صفدری با اشاره به پیش رو بودن اربعین حسینی و آغاز فعالیت مدارس گفت: در مسیر طریق الحسین در حمیدیه که تعداد مواکب بسیار زیادی وجود دارد و عملا مانند منطقه چذابه است، حدود ۳۰ درصد جمعیت شهر مستقیما فاضلاب انسانی را به جوی باز تخلیه می کنند. با توجه به این وضعیت، در حمیدیه و مسیر طریق الحسین کانون عظیم آلودگی وجود دارد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: