• شنبه ۲۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-13214-5
  • خبرنگار : 17003
  • منبع خبر : ----

مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی:

مراکز غیرمجاز خلاقیت و بازی کودکان بسته می‌شوند

مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی با بیان اینکه تنها مهدهایی که از بهزیستی مجوز دارند، می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند، گفت: مراکز غیرمجاز نظیر خانه خلاقیت، خانه بازی، کلاس‌های آموزشی و ... که در اصل کار مهدکودکی انجام می‌دهند با کمک دفتر حقوقی سازمان بهزیستی در استان‌های بزرگ بسته شده‌اند.

به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، محمد نفریه در نشست هم‌اندیشی با  مدیران مهدهای کودک اهواز، ضمن تبریک هفته ملی و روز جهانی کودک به تمامی متولیان امر کودک گفت: بزرگترین شرکای بهزیستی در بخش غیردولتی مهدهای کودک هستند.

وی افزود: از 23 هزار مرکز غیردولتی تحت نظارت سازمان بهزیستی، 15 تا 16 هزار یعنی بیش از دو سوم  آن مهدهای کودک هستند.

نفریه با اشاره به اینکه 98 تا 99 درصد مهدهای کودک در بخش غیردولتی هستند، بیان کرد: متولیان امر کودک و دوستانی که در امر مهدکودک فعالیت می‌کنند به این امر علاقه داشته و دغدغه فرهنگ دارند وگرنه سرمایه‌گذاری در سایر بخش‌ها به مراتب سودآورتر است.

وی همچنین عنوان کرد: مراکز غیرمجاز نظیر خانه خلاقیت، خانه بازی، کلاس‌های آموزشی و ... که در اصل کار مهدکودکی انجام می‌دهند با کمک دفتر حقوقی سازمان بهزیستی در استان‌های بزرگ بسته شده‌اند و باید در استان خوزستان نیز شناسایی شده و نسبت به تعطیلی آنها اقدام شود.

مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی تصریح کرد: تنها مهدهایی که از بهزیستی مجوز داشته، سردرب، تلفن تماس و آرم بهزیستی را داشته باشند می‌توانند به فعالیت خود ادامه داده و بیمه‌ها تنها با این مراکز مجوزدار قرارداد می بندند.
 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: