• دوشنبه ۳۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-15974-5
  • خبرنگار : 17033
  • منبع خبر : ----

مطالعات پسماند خوزستان با مشارکت آلمانی‌ها انجام می‌شود

مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خوزستان گفت: هیئت سرمایه گذاری آلمانی مطالعات جامعی را در حوزه پسماندهای خانگی، شهری، کشاورزی، پسماندهای بخش صنعتی، نفتی و صنایع فولاد و پسماندهای خطرناک استان انجام می‌دهد و در نهایت شرکت‌های خارجی توانمندی که در این بخش‌ها توان سرمایه‌گذاری دارند را معرفی می‌کند.

رضا قیصی پور در حاشیه نشست با هیئت سرمایه‌گذاری آلمانی در گفتگو با ایسنا – منطقه خوزستان با اشاره به هدفگذاری 6 استان کشور برای مطالعات سرمایه‌گذاری آلمانی‌ها اظهار کرد: کشور آلمان با بررسی کشورهای مختلف همچون ترکیه، کرواسی، بلغارستان و ایران برای سرمایه‌گذاری در بحث پسماند و پساب‌های بخش کشاورزی و صنعت، ایران را برای این سرمایه‌گذاری انتخاب کرد.

وی افزود: مجموعه مدیریت استان خوزستان و سازمان محیط زیست، تلاش‌ها و رایزنی‌های زیادی در راستای دعوت از هیئت سرمایه‌گذاری آلمانی انجام داد تا این هیئت علمی در بازدید از شهرهای استان در جریان پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های خوزستان قرار بگیرد و اقداماتی در راستای سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف پسماند انجام دهد.  

قیصی پور ادامه داد: این هیئت سرمایه‌گذاری مطالعات جامعی را در حوزه پسماندهای خانگی، شهری، کشاورزی، پسماندهای بخش صنعتی، نفتی و صنایع فولاد و پسماندهای خطرناک استان انجام می‌دهد و در نهایت شرکت‌های خارجی توانمندی که در این بخش‌ها توان سرمایه‌گذاری دارند را معرفی می‌کند.

مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خوزستان با بیان این که ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری خوزستان در حوزه های مختلف در نشست با هیئت آلمانی به صورت کامل تشریح شد، تصریح کرد: قرار شده است تا این هیئت سرمایه‌گذاری بازدیدی از بخش‌های مختلف استان داشته باشد تا اگر به توافق رسیدیم، سرمایه‌گذاری توسط آن‌ها در استان انجام شود.

قیصی پور در ادامه با اشاره به سفر این هیئت به خوزستان گفت: برای شناخت کامل از استان خوزستان، هیئت آلمانی طی یک هفته تمام شهرستان‌ها را از نزدیک بازدید می‌کند و با مشاهده پتانسیل‌های تشریح شده و برقراری ارتباط با مدیران استانی در بخش‌های مختلف، گزارش جامعی را تهیه می‌کند. این گزارش به آلمان ارائه می‌شود و در آنجا برای انجام سرمایه‌گذاری تصمیم گیری می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: تا کنون معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان، سازمان محیط زیست، شهرداری اهواز و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با این هیئت سرمایه‌گذاری آلمانی جلساتی را برگزار کرده‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: