• جمعه ۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-1474-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

دبیر شورای عالی مناطق آزاد:

مناطق آزاد برای اجرای پروژه راه آهن شلمچه - بصره آمادگی کامل دارد


دبیر شورای عالی مناطق آزاد، به انعقاد تفاهنامه مشترک میان ایران و عراق برای اجرای طرح خط آهن شلمچه به بصره اشاره کرد و گفت: مناطق آزاد برای اجرای این طرح آمادگی کامل را دارد .

به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، مرتضی بانک امروز (4 آبان ماه) در جلسه ستاد اربعین که با حضور رئیس دفتر نهاد ریاست جمهوری در سالن جلسات پایانه مرزی شلمچه برگزار شد، اظهار کرد: ایجاد خط آهن شلمچه به بصره از کارهای اساسی است که می تواند یک ظرفیت را برای ایران فراهم کند اما هنوز تدارک اجرای کار دیده نشده است.

وی به انعقاد تفاهنامه مشترک میان ایران و عراق برای اجرای این طرح اشاره کرد و افزود: مناطق آزاد برای اجرای این طرح آمادگی کامل را دارد .

بانک تصریح کرد: شورای عالی مناطق آزاد این آمادگی را دارد در صورت موافقت وزارت راه به عنوان مجری، اجرای طرح اتصال خط آهن شلمچه به بصره را عهده دار شود و اجرای کار را به سرمایه گذار متقاضی واگذار کند.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور ایجاد این مسیر ریلی را گامی مهم در راستای توسعه رفت و آمدهای بین المللی کشور دانست و گفت: با ایجاد این پروژه می توانیم گامی مهم و موثر در راستای ایجاد توسعه رفت و آمدهای بین المللی میان دو کشور برداریم.

وی اجرای طرح جامع اربعین را به عنوان دیگر اقدام مهم منطقه خواند و خاطرنشان کرد: با اجرای طرح جامع اربعین، ساماندهی مسیر تردد اربعین در یک محدوده 90 متری انجام می شود که این روند باعث تسهیل در رفت و آمد زوار خواهد شد.

بانک با بیان اینکه تسهیل رفت و آمد زوار حسینی امسال نیز تا حدود بسیاری انجام شده است، ادامه داد: جداسازی مسیر تردد کامیون ها، سواری و زوار عامل مهمی در تسهیل تردد است که این کار تا حدود بسیاری انجام گرفته اما این کار موقت است و نیاز به یک کار اساسی دارد که لازمه آن همدلی و همکاری است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: