• دوشنبه ۷ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 978-1676-5
  • خبرنگار : 17040
  • منبع خبر : ----

آغاز فرآیند اعطای بورس تحصیلی به دانش‌آموزان کم‌برخوردار خوزستانی از نیمه اول بهمن

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به اعطای 10 میلیارد ریال کمک هزینه تحصیلی در قالب هزار بورس تحصیلی به دانش‌آموزان مناطق کم برخوردار خوزستان، گفت: فرآیند اعطای این بورس‌ها از نیمه اول بهمن‌ماه با برگزاری یک آزمون برای دانش‌آموزان واجد شرایط آغاز می‌شود.

جمشید کمایی در گفت‌وگو با ایسنا - منطقه خوزستان، اظهار کرد: شورای فرهنگی اجتماعی استانداری خوزستان با هم‌افزایی و همکاری خیرین و افراد توانمند در استان و برای حمایت از دانش‌آموزان مستعد و توانمند مناطق کم برخوردار روند اعطای هزار بورس تحصیلی به ارزش 10 میلیارد ریال به دانش‌آموزان را آغاز کرده است.

وی افزود: پس از انجام بررسی‌های لازم مقرر شد تمام دانش‌آموزان خوزستانی در مناطق عشایری، روستایی و حاشیه‌ای در استان تحت پوشش این بورس قرار گیرند. ۱۹ آبان‌ماه یک جشن گلریزان در همین خصوص برگزار می‌شود. در صورت برگزاری این جشن و همراهی خیرین پیش‌بینی می‌کنیم تعداد دانش‌آموزان تحت پوشش این بورس تا سه هزار دانش‌آموز نیز افزایش پیدا کند.

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به اینکه در این طرح هزار دانش‌آموز تحت پوشش بورس تحصیلی قرار خواهند گرفت، گفت: در گام اول اعطای این بورس تحصیلی که نیمه اول بهمن‌ماه اجرا می‌شود، این دانش‌آموزان در یک آزمون شرکت خواهند کرد و در نهایت پس از اعلام نتایج آزمون، دانش‌آموزان شایسته دریافت این بورس شناسایی می‌شوند.

کمایی با بیان اینکه طرح بورس تحصیلی به دانش‌آموزان مناطق کم‌برخوردار با هدف ایجاد تحرک و پویایی علمی و تحصیلی و افزایش انگیزش در بین دانش‌آموزان اجرایی شده است، خاطرنشان‌کرد: بر اساس هماهنگی‌های به عمل آمده توسط مجموعه استانداری خوزستان این طرح به صورت مستمر در سال‌های آینده نیز ادامه خواهد داشت.

وی تاکید کرد: ارتقای شاخص‌های تحصیلی دانش‌آموزان مناطق کم‌برخوردار استان، مهم‌ترین راهبرد پیش روی مجموعه آموزش متوسطه استان در سال جدید خواهد بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: