• دوشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 978-2876-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

کلنگ‌زنی سه دبستان در مناطق کم‌برخوردار شوشتر

مدیر آموزش و پرورش شهرستان شوشتر گفت: سه دبستان در روستاهای کم‌‌برخوردار شوشتر با اعتباری بالغ بر شش میلیارد ریال کلگ‌زنی شدند.

علیرضا معینی در گفت‌وگو با ایسنا - منطقه خوزستان اظهار کرد: سه واحد آموزشی در روستاهای گراب، حسام‌آباد و یباره از بخش مدرس و میان‌آب با اعتباری بالغ بر شش میلیارد ریال، کلنگ‌زنی شدند. این سه مدرسه دوکلاسه و هر کدام با زیربنای 115 متر هستند.

وی با بیان اینکه ظرفیت این مدارس حدود 120 دانش‌آموز است، ادامه داد: برای ساخت این سه واحد آموزشی حدود 30 درصد اعتبار توسط خیرین مدرسه‌ساز و 70 درصد توسط سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان تامین می‌شود.

معینی عنوان کرد: در شهرستان شوشتر طی دو سال گذشته حدود 100 مدرسه تخریب و خطر‌آفرین شناسایی شدند که از این تعداد، 22 واحد آموزشی توسط بنیاد برکت، 11 واحد آموزشی توسط خیرین و چند واحد آموزشی دیگر توسط اعتبارات استانی در حال بازسازی و نوسازی هستند.

وی اضافه کرد: همچنین حدود ۶۰ مدرسه دیگر نیاز به تخریب و بازسازی دارند. با توجه به اولویت‌های اعلام شده، ساخت و بازسازی این مدارس مرحله به مرحله در حال پیگیری و تامین اعتبار است. در راستای برچیدن مدارس کانکسی نیز درحال انجام مناقصه با سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان هستیم.

مدیر آموزش و پرورش شوشتر بیان کرد: کلنگ سه مدرسه دیگر نیز در هفته‌های آینده به زمین زده خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: