• شنبه ۲۶ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-6480-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

جهاد دانشگاهی خوزستان برگزار می‌کند؛

کارگاه تخصصی عکاسی «از تصویرگرایی تا ایده‌گرایی» در اهواز

معاونت فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان با همكاری آموزشگاه عكاسی امين مسترکلاسی را تحت عنوان «از تصویرگرایی تا ایده‌گرایی» در اهواز برگزار خواهد کرد. 

به گزارش ایسنا ـ منطقه خوزستان،  مدرس این مسترکلاس کیارنگ علایی مدرس دانشگاه، عکاس و نویسنده است.

در این دوره آموزشی به موضوعاتی چون مراتب هنری شدن عکاسی و این که آیا هنری نمایی صرفا یک پسوند توصیفی برای گروهی از عکس ها بود یا یک تقلید صرف برای توجیه عکاسی، پرداخته خواهد شد. 

در بخش دیگری از این دوره به رجعت عکس از کارکردهای خانوادگی به گستره‌ای از کنش‌های اجتماعی اشاره خواهد شد و به مباحثی چون مرجعیت عکس در دوره‌های مختلف، سرنوشت عکس در فضای مجازی، پارادایم تصویری، رابطه عکس و ساختارهای قدرت اشاره خواهد شد. 

همچنین شواهد دستکاری در عکس‌ها به عنوان تزریق فردیت و ذهنیت (و محدوده‌های آن)، مفاهیم مرتبط با ایده و زبان و تغییر ارزش‌های عکس متاثر از ساختار فرهنگی ـ اجتماعی به بحث کشیده خواهد شد.

کیارنگ علایی مترجم کتاب‌های کاغذ و آینه، نمادها و نشانه‌ها و مولف چندین کتاب در حوزه ادبیات داستانی است که امسال نشان خدمت از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران به خاطر خدمات شایان توجه در زمینه عکاسی به آستان مقدس امام رضا (ع) را دریافت کرد.

وی دبیری جشنواره‌های مختلف عکس از جمله یازدهمین جشنواره تجسمی عکس فجر را بر عهده داشته است، آخرین نمایشگاه‌های انفرادی او در کشورهای فرانسه، فنلاند و آلمان در دو سال گذشته به روی دیوار رفته است.

اين كارگاه چهارشنبه ٣٠ آبان ساعت ١٦ برگزار می‌شود و علاقمندان براي ثبت نام می‌توانند از طريق سامانه الكترونيكی http://conf.jahadp.ir اقدام كنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: