• سه شنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-7880-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

سی‌امین جشنواره تئاتر خوزستان به کار خود پایان داد

سی‌امین جشنواره تئاتر استان خوزستان پس از چهار روز رقابت گروه های نمایشی برگزیدگان خود را شناخت. 

به گزارش ایسنا ـ منطقه خوزستان، سی‌امین جشنواره تئاتر استان خوزستان در شهرستان بندرماهشهر برگزار شد و آیین پایانی این جشنواره با حضور محمد جوروند مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، ناصر چنانی معاون هنری و سینمایی این اداره کل، رضا کیانی مشاور هنری استاندار خوزستان و جمعی از هنرمندان و علاقه‌مندان به هنر تئاتر در سالن اندیشه شهرک بعثت در شهرستان ماهشهر برگزار شد. 
این جشنواره در سه بخش صحنه ای، بخش نمایشنامه نویسی و بخش عکس تئاتر و با داوری محمدحسین ناصربخت، سیروس همتی و ابوالقاسم غلامحیدر برگزار شد. 

در بخش صحنه‌ای سی امین جشنواره تئاتر استان خوزستان، هیات داوران در بخش طراحی بروشور، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به طراح بروشور نمایش «منهای شصت» محمد قنبری از مسجدسلیمان تعلق گرفت. 

همچنین در همین بخش هیئت داوران لوح تقدیر و جایزه نقدی را مشترکاً به طراحان بروشور نمایش های «قرن» علی رنج نهاد از شوش و طراح بروشور نمایش «جار رنجور جنوب» محمدمصطفی مهدوی از بندرماهشهر اهداء اهدا کرد. 

در بخش گریم هیئت داوران لوح تقدیر و جایزه نقدی را به طراح گریم نمایش «اوسَنه» شکوفه جودکی از اندیمشک اهداء اهدا کرد. 

در بخش طراحی لباس هیئت داوران دیپلم افتخار و جایزه نقدی را به مهنوش بلیان از اندیمشک طراح لباس نمایش «اوسَنه»  اهداء کرد. 

 همچنین در همین بخش لوح تقدیر و جایزه نقدی مشترکاً به سارا حسین‌پور از اهواز برای نمایش «تاکسیدرمی» و مرضیه صائب از بهبهان برای نمایش «کازابلانکا» تعلق گرفت. 

در بخش موسیقی و در بخش موسیقی انتخابی هیئت داوران لوح تقدیر و جایزه نقدی را مشترکاً به موسیقی انتخابی محسن حسین نژادیان از اهواز برای نمایش‌ »آبی، سیاه، فرزند اسب» و سعید محمودیان از بهبهان  برای نمایش «کسوف» اهداء کرد. 

همچنین در بخش آهنگسازی از عارف تجلی آهنگساز نمایش «کازابلانکا» از بهبهان با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی به عنوان نفر سوم این جشنواره تقدیر شد. 

همچنین در همین لوح تقدیر و جایزه نقدی به رضا رنج نهاد و محمد موحدی آهنگساز نمایش «قرن» از شوش به عنوان رتبه دوم اهداء شد. 
هیئت داوران دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی را به آرش خوشنام آهنگساز نمایش «اوسَنه» از اندیمشک به عنوان نفر اول اهدا کرد. 

در بخش طراحی صحنه فواد عباسی طراح صحنه نمایش «صحنه هایی از زندگی پدرم» از اهواز و یاسین پارسامنش طراح صحنه نمایش «کسوف» از بهبهان توانستند به ترتیب رتبه‌های دوم و  سوم این جشنواره را از آن خود کنند. 

همچنین هیئت داوران دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی را به مجتبی رستمی‌فر طراح صحنه نمایش «تاکسیدرمی» از اهواز به عنوان نفر اول و برگزیده در بخش طراحی صحنه این جشنواره اهدا کرد. 

در بخش بازیگری زن از شکوفه تقی راهدار بازیگر نمایش «منهای شصت» از مسجدسلیمان و مژگان جمشیدی بازیگر نمایش «اوسَنه» از اندیمشک با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیر شد. 

همچنین فروغ جلالی بازیگر نمایش «اوسَنه» از اندیمشک و مژده خیاط سلیقه بازیگر نمایش «جار رنجور جنوب» از بندرماهشهر به طور مشرک توانستند رتیه سوم این جشنواره را از آن خود کنند. 

هیئت داوران لوح تقدیر و جایزه نقدی را مشترکاً به خام مارال هاشمی بازیگر نمایش «کسوف» از بهبهان و شکوفه جودکی بازیگر نمایش «اوسَنه» از اندیمشک به عنوان رتبه دوم اهداء کرد. 

همچنین رتبه اول این جشنواره با اهدا تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مهنوش بلیان بازیگر نمایش «اوسَنه» از اندیمشک تعلق گرفت. 

بخش بازیگری مرد غلامرضا سیاهپور بازیگر نمایش «منهای شصت» از مسجدسلیمان و محمد پرتوافکن بازیگر نمایش «صحنه هایی از زندگی پدرم» از اهواز و یونس خشنودفر بازیگر نمایش «قرن» از شوش مشترکا شایسته تقدیر شناخته شدند. 

در همین بخش رتبه سوم بازیگری مرد مشترکا به آرمین تدین بازیگر نمایش «آبی، سیاه، فرزند اسب» از اهواز، ناصر آ‌ل‌خمیس بازیگر نمایش «تاکسیدرمی» از اهواز و امجد جلالی بازیگر نمایش «تاکسیدرمی» از اهوازتعلق گرفت. 

هیئت داوران لوح تقدیر و جایزه نقدی این جشنواره را مشترکاً به سیداسماعیل سخایی بازیگر نمایش «کازابلانکا» از بهبهان و سیدجاسم موسوی‌راد بازیگر نمایش «آبی، سیاه، فرزند اسب» از اهواز به عنوان نفرات دوم اهدا کرد. 
  
همچنین در همین بخش از محسن خدادادی بازیگر نمایش «اوسَنه» از اندیمشک به عنوان رتبه اول با اهدا دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیر شد. 

در بخش کارگردانی از یاسین پارسامنش کارگردان نمایش «کسوف» از بهبهان، حسین کارگر کارگردان نمایش «جار رنجور جنوب» از بندرماهشهر و سیداسماعیل سخایی کارگردان نمایش «کازابلانکا» از بهبهان با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیر شد. 

همچنین در بخش بهترین کارگردان مهدی آشوغ کارگردان نمایش «اوسَنه» از اندیمشک، مجتبی رستمی فر کارگردان نمایش «تاکسیدرمی» از اهواز و آقای سیاوش عالیپور کارگردان نمایش «آبی، سیاه، فرزند اسب» از اهواز توانستند به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم این جشنواره را از آن خود کنند. 

در بخش نمایشنامه نویسی هیئت داوران شهرام پورعسکر نمایشنامه نویس نمایش «جار رنجور جنوب» از بندرماهشهر را شایسته تقدیر دانستند. 

همچنین در بخش فیلمنامه‌نویسی حمیدرضا بیدخام نمایشنامه نویس نمایش «کازابلانکا» از بهبهان رتبه سوم و سیاوش عالیپور نمایشنامه نویس نمایش «آبی، سیاه، فرزند اسب» از اهواز و رسول حق جو نمایشنامه نویس نمایش «تاکسیدرمی» از اهواز حائز رتبه دوم شدند. 

همچنین مهدی آشوغ نمایشنامه نویس نمایش «اوسَنه» از اندیمشک توانست رتبه اول این جشنواره را به خود اختصاص دهد. 

در بخش نمایش‌های برگزیده هیئت داوران سی امین جشنواره تئاتر استان خوزستان نمایش‌های «اوسَنه» به کارگردانی مهدی آشوغ از اندیمشک و نمایش «تاکسیدرمی» به کارگردانی مجتبی رستمی فر از اهواز را جهت معرفی به دبیرخانه سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی کردند. 

همچنین هیئت داوران با توجه به سطح کیفی آثار ارائه شده نمایش «آبی، سیاه، فرزند اسب» به کارگردانی سیاوش عالیپور از اهواز را به عنوان برگزیده سوم به دبیر جشنواره تئاتر فجر پیشنهاد داد. 

هیات داوران سی امین جشنواره تئاتر استان خوزستان در بخش نمایشنامه نویسی را مرتضی سخاوت، مهدی شفیعی زرگر و حمید حیدری تشکیل می‌دهند. 

در بخش نمایشنامه نویسی هیئت داوران لوح تقدی و جایزه نقدی را مشترکاً به امیر امیری برای نمایشنامه‌ی «تقدیم به کسی زیر لاک غلط‌گیر» از اهواز و مجتبی مقدم برای نمایشنامه «شیرهای سنگی» از باغملک اهداء کرد. 

در همین بخش رتبه سوم این جشنواره به صورت مشترک به فاطمه نژاد نیلی برای نمایشنامه‌ی «متاستاز» از اهواز  و مجتبی رستمی فر برای نمایشنامه‌ «کوچک با آرزوی بزرگ» از اهواز تعلق گرفت. 

همچنین در بخش نمایشنامه نویسی هیئت داوران لوح تقدیر و جایزه نقدی را به علی رستمی برای نمایشنامه‌ «جوفیل» از شادگان اهداء کرد. 

در بخش نمایشنامه نویسی هیئت داوران هیچ‌کدام از نمایشنامه‌ها را حائز رتبه‌ی اول تشخیص نداد. 

هیئت داوران سی امین جشنواره تئاتر استان خوزستان را محمد ممتازان، محمد زارعی و سیدمهدی موسوی تشکیل می‌دهند. 

در بخش عکس تئاتر داریوش قنبرنسب برای مجموعه آثار عکاسی تئاتر، مهدی شریفی از امیدیه و علیرضا مردانی از اهواز به ترتیب توانستند رتبه اول تا سوم این جشنواره را از آن خود کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: