• سه شنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 978-3773-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

نماینده ولی فقیه در خوزستان:

مشکل آب آبادان به پیگیری در تهران نیاز دارد / با در جمع مردم صحبت کردن دردی دوا نمی شود

نماینده ولی فقیه در خوزستان با اشاره به مشکلات آب در آبادان گفت: این موضوع به بودجه کلان نیاز دارد که نه در دست فرماندار است و نه استاندار. این مساله به عزم کشوری و مداخله مسئولین عالی کشور نیاز دارد. چندین بار جلسات مهمی در تهران تشکیل شد و قضایا را پیگیر شدیم.

به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، آیت‌الله سید محمدعلی موسوی جزایری امروز سه شنبه (۲۹ آبان ماه) در سومین سمینار ائمه جمعه که به میزبانی شهرستان آبادان در حسینیه ثارالله این شهرستان برگزار شد، با اشاره به مشکلات آب در آبادان و دیگر شهرهای خوزستان اظهار کرد: بنده نیز این موضوع را تایید می‌کنم. زمانی که قضیه شوری آب اتفاق افتاده بود مرتب این موضوع را از طریق استاندار دنبال می‌کردم و گزارش‌ها را از ایشان می‌گرفتم.

وی افزود: این موضوع به بودجه کلان نیاز دارد که نه در دست فرماندار است و نه استاندار. این مساله به عزم کشوری و مداخله مسئولین عالی کشور نیاز دارد. چندین بار جلسات مهمی در تهران تشکیل شد و قضایا را پیگیر شدیم.

نماینده ولی فقیه در خوزستان ادامه داد: خوشبختانه هم اکنون تا حدی مشکل حل و التیام حاصل شده است.

آیت‌الله موسوی جزایری با تاکید بر اینکه سرپرست فرمانداری ویژه آبادان باید پیگیر این موضوع در استان باشد، تصریح کرد: بودجه‌ای که به استان‌ها و شهرها اختصاص داده می‌شود در اختیار علما نیست. البته علما باید جوابگو باشند، اما دخالتی در امور اجرایی ندارند بلکه مسائل اجرایی در حوزه اختیارات فرمانداران و استانداران است.

وی افزود: باید بگویم که استاندار خوزستان و فرمانداران زحمات خود را می‌کشند اما این موضوع به پیگیری بیشتر در تهران نیاز دارد و بودجه خاصی نیز لازم دارد.

نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری مساله آب را در حوزه اختیارات و مربوط به وزارت نیرو دانست و گفت: مساله نخیلات و کشاورزی در حوزه وزارت کشاورزی است که در صورت نیاز بودجه‌های بسیاری را در این زمینه اختصاص می دهند و شخص رئیس محترم جمهور و آقای جهانگیری معاون اول ایشان اشخاصی هستند که حسن نیت دارند و مایلند که از مسائل مطلع شوند.

وی خاطرنشان کرد: این نیز بر ما است که اتمام حجت کنیم اما نه در جلسات مردمی بلکه در جلسات اجرایی تا تصمیم‌گیری شود وگرنه با در جمع مردم صحبت کردن دردی دوا نمی‌شود.

نماینده ولی فقیه در خوزستان اظهار کرد: در آنجا که برنامه ریزی وجود دارد از جمله در هیات دولت، شورای امنیت ملی کشور و همچنین توسط نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی باید تصمیم گیری شود.

وی به اختیارات قانونی نمایندگان در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و افزود: نمایندگان می توانند پیگیر این مسائل در تهران باشند وگرنه در جمع مردم صحبت کردن دردی را دوا نمی‌کند. همه باید یک صدا و یک ندا باشند.

آیت الله موسوی جزایری ادامه داد: این مسائل، مواردی نیستند که برای نظام لاینحل باشند. درست است که نظام از لحاظ مالی دستش باز نیست اما مواردی که ضرورت دارد و مسائل حیاتی است انشاءالله حل خواهد شد.

نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری علت اصلی موضوع بی آبی را خشکسالی و عدم بارندگی دانست و بیان کرد: علت اصلی این بی آبی آن بود که باران نبارید و آب دریاچه های پشت سدها کم آب شده بود. حال که فهمیدیم مشکل چیست باید برای این موضوع فکری اساسی کرد. امسال تاکنون به لطف خداوند بارندگی خوبی در استان خوزستان وجود داشته که امیدوارم انشاءالله عنایات آقا امام زمان(عج) شامل حال استان خوزستان شود و بارندگی ها به شدت هر چه تمام تر ادامه داشته باشند.

وی تصریح کرد: این موضوع در دست رحمت خداوند متعال است اما موضوع آب شهرستان آبادان باید پیگیری شود و باید این فکر را هم کرد که ممکن است بعضی از سال‌ها به صورت متعارف خشکسالی داشته باشیم.

آیت الله موسوی جزایری به نیاز به کار کارشناسان متخصص و زبده در تهران، اهواز و آبادان برای حل این مشکل اشاره کرد و گفت: کارشناسان متخصص و زبده باید کار کارشناسی انجام دهند تا دیگر با این چنین فاجعه‌ای روبرو نشویم چرا که این مساله قابل حل و بررسی است.

وی با بیان اینکه از امام جمعه، سرپرست فرمانداری ویژه آبادان و مسئولین این شهرستان تقاضا دارم موضوع آب را ابتدا از طریق آبادان و سپس اهواز و تهران پیگیری کنند، گفت: این موضوع تنها از طریق تهران قابل حل است چرا که نیاز به بودجه کلان و کارشناسان خبره دارد. مسئولین با حضور در تهران باید پیگیر بودجه کلان و جذب کارشناسان برای حل این موضوع باشند و آنچه به بنده مربوط می‌شود به شما قول می دهم با حضور مشایخ، عشایر، علمای دین و خبرای نظام تلاش خواهیم کرد تا به نتیجه مطلوب برسیم.

نماینده ولی فقیه در خوزستان با اشاره به تاسیس حوزه سفیران هدایت با پیگیری امام جمعه آبادان تصریح کرد: در این زمینه ما نیز همکاری و پشتیبانی بسیاری انجام دادیم. دو نمونه حوزه وجود دارد یکی حوزه سنتی و دیگری حوزه سفیران هدایت است. حوزه سفیران هدایت از وضعیت خاصی برخوردار بوده از آن جهت که عالم پرور، نخبه پرور و مبلغ پرور است. این مبلغان زبده در روستاها و برای برخورد با مخالفین و دشمنان تعلیم می بینند.

وی ادامه داد: این حوزه از پنج سال پیش شروع به کار کرده است و اولین ثمرات آن علمایی هستند که امروز مراسم عمامه گذاری آنها انجام می شود. آمده‌اند که در حسینیه‌ها و مساجد و در واقع در بازار آخرت خدمت کنند.

آیت الله موسوی جزایری به حدیثی از امام صادق(ع) اشاره کرد و گفت: علما به منزله سرباز هستند که در مرزها با شیاطین و دشمنان برای ورود به بلاد اسلام و شیعه مقابله می‌کنند. در واقع علما مجاهدان فی سبیل الله هستند.

وی افزود: علما مدافعان صادق و مخلصی هستند که امت اسلام را حفظ می‌کنند. در طول تاریخ، علمای اسلام از صدر اسلام تاکنون در برابر ظلم‌های فرهنگی و معنوی و ظلم‌های مادی حکومت‌های جاهل و غاصب سینه سپر کرده اند و مدافع حقوق مردم بوده اند. انشاءالله این سنگر را از دست نخواهیم داد.

نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: در آغاز تاسیس حکومت اسلامی نیز امام خمینی(ره) مدافع صادق و مخلصی بود که در برابر ظالمان و دشمنان آمریکایی و اسرائیل و طاغوتیان ایستاد و اسلام را حفظ کرد و همچنان مقام معظم رهبری که انسانی مجاهد و شجاعی هستند نیز خالصانه در راه خدا برای عزت اسلام و ایران تا ظهور امام زمان(عج) جهاد می‌کند.

وی گفت: با کمک و مساعدت عشایر و مشایخ باغیرت انشاءالله بر عهد و پیمان و بیعت خود با انقلاب و اسلام پایبند هستیم و پیروز خواهیم شد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: