• چهارشنبه ۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 979-673-5
  • خبرنگار : 17040
  • منبع خبر : ----

دادستان نظامی خوزستان:

بی‌توجهی مسوولان و تحریک مردم از سوی معاندین، کار را برای نظامیان سخت‌تر کرده است

دادستان نظامی خوزستان با بیان اینکه خوزستان به دلیل هم مرز بودن با کشور بی‌ثبات و ناامنی به نام ‌عراق بسیار آسیب‌پذیر بوده و آبستن حوادث زیادی است، گفت: بی‌توجهی یا کم‌توجهی مسوولان از یک طرف و تحریک مردم از سوی معاندین و هزینه شدن دلارهای عربستان در استان و قاچاق‌های عمده در منطقه خوزستان، کار را برای نظامیان ما سخت‌تر کرده است.

به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، خیرالله کشت‌زر در جلسه تودیع و معارفه دادستان نظامی خوزستان که امروز (7 آذرماه) در تالار مهر اهواز برگزار شد، اظهار کرد: به فرمایش امام خمینی(ره)، خوزستان دین خود را به اسلام ادا کرده است. خوزستان یعنی کل ایران. خوزستان منبع درآمد بیش از 50 درصد بودجه کشور است. خوزستان، هم مورد توجه مسئولان کشور و هم مورد توجه دشمنان ما است. البته کارها و برنامه‌های بسیار خوبی در خوزستان در حال انجام است اما حق خوزستان بیش از این‌ها است.

وی افزود: خوزستان به دلیل مرزهای طولانی آبی و خاکی و هم‌مرز بودن با کشور بی‌ثبات و ناامنی به نام ‌عراق بسیار آسیب‌پذیر بوده و آبستن حوادث زیادی است. بی‌توجهی یا کم‌توجهی مسوولان از یک طرف و تحریک مردم از سوی معاندین و هزینه کردن دلارهای عربستان و قاچاق‌های عمده در منطقه خوزستان، کار را برای نظامیان ما سخت‌تر کرده است. زحماتی که نظامیان ما در خوزستان می‌کشند، در هیچ جای دیگری نیست. این افراد با کمترین حقوق، بیشترین زحمت را می‌کشند و بیشتر از همه جای کشور جانشان در خطر است.

دادستان نظامی خوزستان گفت: می‌دانیم که هرچه کار و زحمت نیروها بیشتر شود، درصد خطا و مشکلات آن‌ها نیز بیشتر خواهد شد. مشکلات مختلفی از جمله بیکاری، فقر، بی‌توجهی به زیرساخت‌های امنیتی، ورود و دخالت کشورهای بیگانه مانند عربستان و تحریک و جذب جوانان به سمت افکار پلید خود و ترویج وهابیت وجود دارد. دستگاه‌ها باید دست به دست هم دهند و در این راستا فعالیت کنند که متاسفانه در این زمینه اراده جدی و بازدارنده‌ای وجود ندارد.

کشت‌زر تصریح کرد: همه این مشکلات جمع می‌شوند و سرریز می‌شوند. در نهایت نیز تنها نیروهای مسلح ما که سخت‌کوش‌تر و مطیع‌تر هستند، قربانی این سیل می‌شوند. این دور از انصاف است که بقیه مواخذه نشوند. همه مسئولان باید احساس مسئولیت کنند و پای کار بیایند تا از خوزستان صیانت کنند. البته هرچند که دشمنان ما در طول سال توطئه می‌کنند، اما در راهپیمایی اربعین توطئه آن‌ها بر باد می‌رود.

وی افزود: قول می‌دهیم که دیگر شاهد حوادث دلخراشی مانند 31 شهریور در استان نباشیم. برنامه آگاه‌سازی قضایی و پیشگیری از وقوع جرم در نیروهای مسلح که به فرمان ولی امر مسلمین و فرماندهی کل قوا است را با قدرت تمام ادامه می‌دهیم.

به گزارش ایسنا، همچنین ابراهیم ممبینی، دادستان نظامی سابق خوزستان در این جلسه اظهار کرد: اقتدار هر نظام و حکومتی، رابطه ناگسستنی با نیروهای مسلح شجاع، پاک و خدمتگزار دارد و این رابطه در نظام جمهوری اسلامی بسیار مشهودتر و بارزتر است، چراکه در هیچ نقطه کره خاکی نمی‌توانید نیروی مسلحی پیدا کنید که فرمانده آن نایب امام زمان(عج) باشد.

وی افزود: در این سال‌ها درس‌های فراموش نشدنی از ایثار و گذشت، شجاعت و بی‌باکی در هنگام خطر و صداقت و پاکی یاد گرفتم. یاد گرفتم که درد دیگران را غصه خودم بدانم، محرم اسرار باشم و شان و منزلت انسان‌ها را در هر حالتی پاس بدارم و اجازه ندهم کرامت انسانی خدشه دار شود. آموختم که در کار قضایی به دانش خود غره نباشم و اهل مشورت باشم. در مواردی که تصمیمات من باعث اجرای احکام و مجازات‌ها می‌شد، هیچ کینه و نیت شخصی در آن وجود نداشته است و نیتی جز اجرای قانون نداشته‌ام.

دادستان نظامی سابق خوزستان گفت: در حوزه درون سازمانی در خوزستان به تبعیت از بزرگ‌منشی، اسلام‌محوری و احترام به کرامت انسانی که در فضای بالادستی وجود داشت، فضایی ایجاد شد که کار و تلاش خالصانه و احترام به حقوق مادی و معنوی همکاران در نظر گرفته شد.

ممبینی افزود: اصل اساسی که در روابط من و همکارانم مطرح بود، احترام به شان و جایگاه آنان بوده است. آقای کشت‌زر فردی مقید، با اصالت، آشنا با زیر و بم کار قضایی و فردی شجاع و خداترس است و شم بالای قضایی ایشان، گره‌گشای بسیاری از پرونده‌های قضایی بوده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: