• دوشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-2580-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

آغاز به کار سی‌و‌پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران در خوزستان

سی‌و‌پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران در استان خوزستان آغاز به کار کرد. 

به گزارش ایسنا ـ منطقه خوزستان، ناصر چنانی معاون هنری و سینمایی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در خصوص این جشنواره اظهار کرد: اگر بخواهیم در آینده سینمایی قابل قبول، مطلوب و پیشرو داشته باشیم باید در حوزه فیلم کوتاه سرمایه‌گذاری ویژه‌ای صورت گیرد فیلم کوتاه بی‌واسطه به جامعه و کشور متصل است و خیلی از حاشیه‌های سینمای داستانی بلند را ندارد. 

ناصر چنانی افزود: فیلمساز به صورت آزادانه و خالص‌ به دنیایی از تجربیات نو دسترسی پیدا می‌کند و به همین دلیل فیلم کوتاه هر کشور دریچه‌ای به احوالات آن جامعه است. 

وی خاطرنشان کرد: جشنواره فیلم کوتاه با موضوعات مختلفی از جمله داستانی، پویانمایی، و موضوعات دیگر برگزار شد و وجود این گونه موضوعات در فیلم‌ها می‌تواند به گسترش فرهنگ‌سازی و شناساندن آن‌ها به مخاطبان تأثیرگذار بوده و به شکل گیری یک جریان اخلاقی در سینمای کوتاه ما کمک کند. 

معاون هنری و سینمایی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ضمن اشاره به استقبال چشمگیر مردم از این جشنواره خاطر نشان کرد: سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران در استان خوزستان نسبت به سال گذشته رشد بسیار خوبی داشته است. 

همچنین چنانی از برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم حقیقت از ٢٢ تا ٢٤ آذر 97 در اهواز خبر داد. 

در پایان این مراسم از کتاب‌های بیست نشست تخصصی سی و چهارمین جشنواره بین المللی تهران، کم یعنی زیاد ترجمه محمد گذرآبادی، ترکیب‌بندی تصویر در سینما و تلویزیون ترجمه حمیدرضا احمدی‌لاری و نشست‌های تخصصی به صورت لوح فشرده دی‌ویدی جشنواره کوتاه در سال‌های گذشته رونمایی شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: