• سه شنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-9174-5
  • خبرنگار : 17033
  • منبع خبر : ----

برداشت زعفران از مزارع کشاورزی ایذه

مدیر اداره جهاد کشاورزی ایذه از برداشت زعفران در سطح ۲۰ هکتار از مزارع این شهرستان خبرداد.

مصطفی هنرمندیان در گفت‌وگو با ایسنا – منطقه خوزستان اظهار کرد: عملیات کشت این محصول با توجه به شرایط اقلیمی منطقه برای دومین سال در سطح ۲۰ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان انجام گرفت.

وی با بیان این‌که کشت زعفران در آینده به یکی از کشت‌های اصلی ایذه تبدیل می‌شود، افزود: آب و هوا و اقلیم شهرستان ایذه به شکلی است که امکان کشت زعفران در آن وجود دارد و با توجه به میزان بارندگی، حاصلخیزی خاک و ارتفاع از سطح دریا می‌توانیم شاهد عملکرد بسیار خوبی در زمینه کشت زعفران در ایذه باشیم.

مدیر اداره جهاد کشاورزی ایذه با اشاره به برداشت زعفران از سطح ۲۰ هکتار از مزارع این شهرستان تصریح کرد: عملیات برداشت زعفران از اواخر آبان ماه در شهرستان آغاز شده و تا حدود 10 روز آینده نیز ادامه دارد.

هنرمندیان با اشاره به پیش بینی میزان برداشت این محصول، تصریح کرد: پیش بینی می‌شود که امسال از هر هکتار از مزارع زعفران به صورت میانگین 500 گرم تا حدود 1000 گرم محصول برداشت شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به این‌که پیاز زعفران بیش از هفت سال محصول می‌دهد و از سال چهارم به بعد دارای عملکرد اقتصادی مناسب است این کشت در سال‌های آینده می‌تواند به کشت اصلی شهرستان تبدیل شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: