• شنبه ۸ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۴۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9710-1976-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

چند توصیه به دانشجویان برای ایام امتحانات

عضو هیات علمی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: دانشجویان باید در ایام امتحانات مثبت اندیش باشند و عباراتی نظیر"نخوانده ام یا کم خوانده ام" را کنار بگذارند.

فریده عصاره در گفت‌وگو با ایسنا - منطقه خوزستان، اظهار کرد: زمان امتحانات ارزش کم نظیری دارد و به هدر دادن آن به هر جهت، جبران ناپذیر است. حفظ سلامتی، آرامش و کنترل اعصاب از جمله اصولی است که باید در ایام امتحانات مورد توجه قرار گیرند. دانشجویان باید در این ایام مثبت اندیش باشند و عباراتی نظیر"نخوانده ام یا کم خوانده ام" را کنار بگذارند و سعی کنند مطالعه بیشتری داشته باشند.

وی بیان کرد: جا دارد که هر دانشجویی در ایام امتحانات برنامه ای تهیه کند و زمان و میزان مطالعه خود را در شبانه‌روز تعیین و برنامه‌ریزی کند، زیرا نگرش مثبت و برنامه‌ریزی برای مطالعه، راهی به سوی موفقیت در امتحانات است. تهیه فهرستی از نکات درسی، مطالب حفظی، تاریخ های مهم و معادلات پیچیده بسیار ضروری است تا قبل از شروع امتحان بتوان مروری بر این فهرست داشت.

عصاره ادامه داد: دانشجویان حتما شب قبل از امتحان زود بخوابند و صبح 45 دقیقه تا یک ساعت زودتر بیدار شوند تا بتوانند نگاهی به چکیده و فهرست مطالب درسی بیاندازند. همچنین صرف صبحانه کامل نباید فراموش شود و حداقل یک ساعت زودتر در محل امتحان حاضر شوند تا اضطراب ترافیک یا دیر رسیدن به محل امتحان بوجود نیاید. ضمنا فرصت مرور گروهی با همکلاسی‌ها قبل از شروع امتحان بوجود می‌آید.

استاد گروه علم اطلاعات و دانش‌شناسی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: مطالبی که دانشجویان در کلاس درس یادداشت کرده‌اند، بسیار مهم‌اند و باید مرور شوند. همچنین برای ترک جلسه امتحان بهتر است که دانشجویان عجله نکنند و در نهایت، پاسخ ها را با حوصله مرور کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: